Ktoś zapłacił 140 tys. dolarów za GRMN Yarisa. To limitowany model

Toyota składa 500 szt. GRMN Yarisa. Wszystkie na rynek japoński.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota GR Yaris to wyjątkowy pojazd. Przez niektórych uważany za najlepszego hot hatcha jaki obecnie znajduje się na rynku. Jednak powstała również jego limitowana wersja GRMN Yaris i ktoś wydał na niego 140.000 dolarów.

Zobacz wideo Testujemy Toyotę GR86 na Silesia Ring. Granatowa ma automat, czerwona - ręczną skrzynię

GRMN Yaris został ograniczony wyłącznie do rynku japońskiego i wykorzystuje mnóstwo ulepszeń. O zaistniałym zakupie na aukcji powiadomił profil Autoracing and Drive. Wspomniana suma dwukrotnie przewyższała oryginalną cenę detaliczną samochodu.

Toyota złoży zaledwie 500 egzemplarzy GRMN i oferuje je z pakietem Circuit lub Rally. Egzemplarz sprzedawany na aukcji został wyposażony w pakiet Circuit, który, jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany z jeszcze większym naciskiem na tor niż standardowy model. W Japonii GRMN Yaris z pakietem Circuit kosztuje 8.467.000 jenów.

 

Jak wspomniano wersja GRMN ma wiele ulepszeń. Na przykład usunięto tylne siedzenia i zamontowano maskę z włókna węglowego. Ponadto producent zwiększył liczbę zgrzewów punktowych, aby poprawić sztywność nadwozia. Modele z pakietem Circuit jeżdżą również na 18-calowych kutych kołach BBS i są wyposażone w większe hamulce, regulowane amortyzatory Bilstein, rozszerzone listwy progowe, nową przednią dolną część zderzaka i tylne skrzydło z włókna węglowego. Waży o 20 kg mniej niż model standardowy.

Pod maską znajduje się trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra. Generuje on moc 268 KM, ale moment obrotowy wynosi 390 Nm zamiast standardowych 370 Nm. Zamontowana jest również sześciobiegowa manualna skrzynia biegów o krótszych przełożeniach, a także mechaniczne mechanizmy różnicowe o ograniczonym poślizgu zarówno z przodu, jak i z tyłu. Standardowy GR Yaris wykorzystuje dyferencjały typu Torsen.

Sprzedany na aukcji egzemplarz jest pomalowany na matową stal, czyli kolor, który będzie dostępny w liczbie zaledwie 50 sztuk i przejechał zaledwie 66 km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.