Nieoznakowane radiowozy na polskich drogach. Warto zapamiętać te modele

Policja co jakiś czas zbroi się przeciwko piratom drogowym. Czasami jest to nowy sprzęt do pomiaru prędkości i rejestrowania wykroczeń, ale w ostatnim czasie flota nieoznakowanych radiowozów powiększyła się o nowe modele. Warto zapamiętać, jakimi samochodami poruszają się "tajniaki" z drogówki i nie tylko.

Przez wiele lat postrachem na polskich drogach były czarne Ople Vectra lub Insignia. Na autostradach siały popłoch takie auta jak Ford Mondeo, a także Skoda Superb i Octavia. Jednak przez ostatnie lata dużo się zmieniło w tej kwestii.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość z tych samochodów przeszła w stan spoczynku, ale pojawiły się nowe modele. Polska policja cały czas wymienia swoją flotę, a funkcjonariusze policji drogowej oraz wyspecjalizowanej grupy Speed mogą liczyć nowszy sprzęt.

Jednym z najgłośniejszych przetargów w ostatnich latach był zakup 140 nieoznakowanych radiowozów marki BMW dostarczonych do polskiej policji. Funkcjonariusze poruszają się od tamtego czasu egzemplarzami BMW 330i xDrive po drogach w całej Polsce. Egzemplarze w ciemnych kolorach są wyposażone w wideorejestratory.

Zobacz wideo

W niektórych miejscach polski mundurowi poruszają się BMW 330e xDrive, czyli wersją z napędem hybrydowym plug-in. Natomiast w okolicy Beskidów można się natknąć na nieoznakowany egzemplarz BMW M340i xDrive.

Policjanci z województwa mazowieckiego korzystają już w pełni z niedawno zakupionych radiowozów Renault Megane R.S. w kolorze czarnym, srebrnym lub szarym. W innych częściach Polski można spotkać modele Cupra Leon w kolorze czarnym. Na pokładzie tych samochodów znajduje się wideorejestrator. Dlatego lepiej odpowiednio wcześniej zdjąć nogę z gazu.

Na Podlasiu pojawiły się niedawno nowe, nieoznakowane radiowozy Kia Sportage. Wcześniej takie samochody poruszały się już po drogach w tym regionie. Oprócz tego można było spotkać Mitsubishi L200, a nawet Skodę Karoq. Jakiś czas temu policja zamówiła kilka egzemplarzy Kii Stinger. Nieoznakowany radiowóz koreańskiej marki jest najczęściej widywany na Śląsku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.