Festiwal rdzy. Maserati Merak z eBay'a znajduje się w Polsce

Wyjątkowe Maserati Merak na sprzedaż. Znajduje się w Polsce, ale jego stan jest opłakany.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Klasyczne samochody są w cenie, nawet jeśli trzeba nad nimi trochę popracować. Niestety Maserati Merak, które znajduje się w ogłoszeniu na eBay’u nie nadaje się do kategorii „trochę".

Zobacz wideo Kierowca Maserati uzbierał 24 punkty karne

Jak się okazuje model ten znajduje się w Krakowie. Jak podaje sprzedający, jest to Merak SS Tipo AM122/A z 1979 r. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że pojazd posiada wszystkie dokumenty potrzebne do wywiezienia na drugą stronę Atlantyku, a jego cena wynosi 15.000 dolarów.

Co więcej auto „posiada" resztki silnika V6 o pojemności 3 litrów, który oryginalnie wytwarzał 220 KM mocy. Sprzedający również wymienia oryginalnego koła Campagnolo, oryginalną trójramienną kierownicę i uwaga, elektryczne szyby.

Patrząc na zdjęciach pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, to zabawka do składania z jajka niespodzianki. Tam również były samochody w częściach.

Twórca ogłoszenia twierdzi, że Merak nadaje się do odrestaurowania. Auto jest jednak w opłakanym stanie. Widać pierwotny zamysł, ale przednia szyba czy kabina to jedynie odległa pieśń przeszłości. Karoseria, gdzie nie pękła składa się z rdzy i lakieru, który trzyma konstrukcję.

Jeżeli ktoś się podejmie kupna i odrestaurowania tego samochodu, to musi się liczyć z wydaniem dużej ilości gotówki. Stworzenie szkieletu od nowa to w tym przypadku kluczowy element.

Możliwe jednak, że ktoś zdecyduje się na taki krok, a jeśli tak i uda się tej osobie doprowadzić to do końca, to będzie posiadać ładny kawałek historii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.