Nowy radiowóz na służbie, zakupiony z myślą o psach

Nowy nieoznakowany radiowóz trafił na wyposażenie kluczborskich przewodników psów służbowych. Zakup auta zaprojektowanego z myślą o potrzebach czworonogów, został sfinansowany z funduszy budżetu Komendy Głównej Policji oraz lokalnych samorządów.

Policjanci z Kluczborka (woj. opolskie) w dniu 29 grudnia odebrali kluczyki do nowego, wyżej zawieszonego nad ziemią radiowozu. Nieoznakowana Kia Sportage, napędzana silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 l o mocy 140 KM, będzie służył przewodnikom psów służbowych i ich czworonożnym funkcjonariuszom.

Zwiększony prześwit zawieszenia kompaktowego SUV-a pozwoli na łatwiejsze pokonywanie krawężników w mieście i sprawniejszą jazdę poza drogami asfaltowymi. Pojazd umożliwi policjantom pracującym z czworonożnymi funkcjonariuszami, szybsze dotarcie w miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Troska o warunki, w jakich pełnią służbę policjanci wraz z psami służbowymi, ma bezpośrednio wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Kluczborka.

Samochód został wyposażony w system łączności radiowej oraz sygnały świetlne i dźwiękowe. W części bagażowej SUV-a podróżują czworonogi. Klatka do przewożenia dwóch psów służbowych została tak zaprojektowana, aby dało się ją łatwo wyciągać i czyścić. Celem zapewnienia zwierzętom komfortu przemieszczania, tylna część samochodu została wyposażona w wentylację oraz dodatkową strefę funkcjonowania klimatyzacji.

Zakup nowego radiowozu możliwy był dzięki środkom budżetowym z Komendy Głównej Policji oraz finansowemu wsparciu Starosty Kluczborskiego, Burmistrzów Kluczborka, Byczyny i Wołczyna. Samorządowcy wspólnie na ten cel przeznaczyli łącznie 70 tys. zł. Całkowita wartość specjalistycznego pojazdu to ponad 180 tys. zł.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Prawie potrącił pieszą z wózkiem na przejściu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.