Jakie jest najbardziej wytrzymałe auto w USA? To Toyoty

Toyota Sequoia i Toyota Land Cruiser to dwa najbardziej długowieczne auta na amerykańskim rynku. Tak wynika z najnowszych badań portalu analitycznego iSeeCars.com.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Według obiegowej opinii samochody Toyoty są jedynymi z najbardziej wytrwałych na rynku. Amerykanie zdecydowali się sprawdzić czy tak rzeczywiście jest.

Zobacz wideo Nowe BMW i7 z imponującym Theater Screen w Studiu Biznes

Zespół iSeeCars przeanalizował pod kątem przebiegu ponad dwa miliony samochodów z drugiej ręki, sprzedanych w ciągu ostatniego roku. W badaniu uwzględniono modele, które były produkowane przez przynajmniej 10 z ostatnich 20 lat. Tak powstał ranking najtrwalszych samochodów, zdolnych do osiągnięcia największych przebiegów.

Pierwsza dwudziestka zawiera modele, których używane egzemplarze znalazły nabywcę, mając na liczniku przynajmniej 370.000 km.

Pierwsze miejsce zajęła terenowa Toyota Sequoia, której potwierdzony w transakcjach sprzedaży potencjalny przebieg wynosi 477.185 km. Drugim modelem w rankingu jest Toyota Land Cruiser, której najbardziej doświadczone sprzedane egzemplarze miały na liczniku średnio 450.996 km. Terenowy pick-up Toyota Tundra zajął czwarte miejsce z wynikiem 412.027 km.

Najtrwalszą hybrydą jest Toyota Prius, która w ogólnym zestawieniu zajęła 6. miejsce z potwierdzonym przebiegiem 403.303 km. Duży sedan Toyota Avalon znalazł się na miejscu dziewiątym z wynikiem 395.432 km, a pierwszą dziesiątkę zamyka produkowana w Ameryce Północnej i dostępna także w Europie Toyota Highlander Hybrid z wynikiem 394 280 km.

W drugiej dziesiątce najbardziej długowiecznych modeli znalazły się jeszcze cztery auta Toyoty. Terenowy 4Runner jest na 12. miejscu, minivan Toyota Sienna na trzynastym, a pick-up Toyota Tacoma na siedemnastym. Dwudzieste miejsce zajmuje dostępny m.in. w Europie średniej wielkości sedan Toyota Camry Hybrid.

Samochody Toyoty zajęły również wysokie pozycje w poszczególnych grupach:

  • Terenowe SUV-y – Toyota Sequoia i Toyota Land Cruiser
  • SUV-y z samonośnym nadwoziem – Toyota Highlander Hybrid
  • Pickupy – Toyota Tundra
  • Minivany – Toyota Sienna

W gronie 10 sedanów i hatchbacków z konwencjonalnymi napędami benzynowymi, które jeżdżą najdłużej, jest aż 5 modeli produkcji Toyoty. Pierwszej miejsce zajmuje Toyota Avalon (395.432 km), czwarte Toyota Camry (359.284 km), piąte Lexus GS 350 (334.412 km), ósme Lexus ES 350 (329.339 km), a dziewiąte Toyota Corolla (328.734 km).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.