Słuchaliśmy Chopina z 17 głośników. Moto Spacer po Żelazowej Woli i Brochowie

Jesień skłania do refleksji. Razem z przewodnikiem Jackiem Dudą wybraliśmy się na wycieczkę po Mazowszu. Pojechaliśmy do matecznika największego polskiego kompozytora. Wybraliśmy się tam japońskim SUV-em w takt muzyki Chopina.

Jesień skłania do refleksji. Nam również się udzielił ten nastrój. Razem z przewodnikiem Jackiem Dudą wybraliśmy się na wycieczkę po Mazowszu, do miejsca urodzenia największego polskiego kompozytora. Podróż umilała nam muzyka Chopina płynąca z siedemnastu głośników.

Fryderyk Chopin rodził się w Żelazowej Woli, na dworze Skarbków. Zgodnie z legendą w tym czasie jego ojciec Mikołaj grał na skrzypcach w dworskiej oficynie. Później mały Fryderyk został ochrzczony w bazylice w pobliskim Brochowie. Z obiema miejscowościami wiążą się małe tajemnice z jego dzieciństwa. Nie wiadomo bowiem gdzie i kiedy dokładnie urodził się wielki kompozytor.

Wspólnie pojechaliśmy do muzeum "Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli", aby rozwikłać ten sekret. Na tę krótką podróż wybraliśmy samochód, który idealnie pasuje na taką wyprawę. To japoński hybrydowy SUV, Lexus NX 350h. Akurat taki środek transportu nadaje się doskonale do historii, którą chcemy opowiedzieć. Dlaczego tak uważamy?

Muzyka Fryderyka Chopina jest uwielbiana na całym świecie, ale szczególnie fascynuje mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. To tłumaczy pochodzenie naszego auta. Jego nowoczesny hybrydowy napęd na obie osie pomógł nam dotrzeć na miejsce skutecznie, w ciszy i bez nadmiernego zanieczyszczania powietrza.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Moto Spacer po Żelazowej Woli. Japończycy kochają Chopina. Wybraliśmy się japońskim samochodem do miejsca jego urodzenia

Muzyka Chopina najlepiej brzmi z zestawu audio Mark Levinson

Lexus NX 350h jest hybrydowym SUV-em średniej wielkości. Ma napęd na cztery koła i moc 243 KM. W dodatku jest w stanie ograniczyć zużycie paliwa i przez 70 proc. czasu podróży jechać przy użyciu silnika elektrycznego. Tym razem jego możliwości zeszły na drugi plan. To nie one były najważniejsze. Na tej wycieczce pierwsze skrzypce gra zestaw audio kultowej amerykańskiej marki Mark Levinson, w który został wyposażony nasz SUV.

Dzięki temu przez cały dzień mogliśmy słuchać koncertów, etiud, mazurków i nokturnów z 17 głośników, w których muzyka Fryderyka Chopina brzmiała niemal jak na sali koncertowej. Wybierzcie się razem z nami na sentymentalną wycieczkę śladami wielkiego Polaka i wspólnie spróbujmy rozwikłać sekret z jego dzieciństwa.

Lexus NX 350h w Żelazowej WoliLexus NX 350h w Żelazowej Woli fot. ŁK

Lexus NX 350h w Żelazowej WoliLexus NX 350h w Żelazowej Woli fot. ŁK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.