Pomorze sparaliżowane przez obfite opady śniegu. Na S6 tworzyły się gigantyczne korki

Województwo zachodniopomorskie zostało sparaliżowane przez opady śniegu. W środę wieczorem w Koszalinie powstał 2,5-kilometrowy korek przez ślizgające się ciężarówki. Dziś może być jeszcze gorzej, bo synoptycy wróżą obfite opasy śniegu.

Opady śniegu temperatura nieco poniżej zera oznacza, że na drodze tworzy się istne lodowisko. W takich warunkach nawet niewielkie wzniesienie może okazać się przeszkodą nie do pokonania dla niektórych aut. Tym razem mała górka pokonała kierowców na drodze ekspresowej S6 w Koszalina. 

Jak informuje serwis TVN24, w środę wieczorem drogę S6 prowadzącą z Sianowa do Koszalina zablokowały trzy samochody ciężarowe. Zalegający na jezdni śnieg spowodował, że samochody nie były w stanie podjechać pod wzniesienie. W konsekwencji na ulicy Gdańskiej w Koszalinie utworzył się niemal 2,5 kilometrowy korek. 

Niestety, to nie koniec kłopotów na zachodnim pomorzu. Napływający niż skandynawski sprawi, że w czwartek można spodziewać się dalszych obfitych opadów śniegu.  

Atak zimy już w piątek - zawieje, zamiecie i marznące opady

Jeszcze gorsze prognozy mamy na piątek i najbliższy weekend. Synoptycy wróżą nam prawdziwy atak zimy. Wtedy to prognozowane są intensywne opady śniegu pna południu kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą zostać wydane dla południowych powiatów województw śląskiego i małopolskiego.

Mamy też kolejną złą wiadomość dla kierowców. Według ekspertó mogą pojawić się też marznące opady powodujące gołoledź. Związane z nimi alerty pierwszego stopnia możliwe są w województwach: lubelskim (poza powiatami północnymi), podkarpackim (na północy regionu), świętokrzyskim (na południu regionu), małopolskim (w powiatach północnych i centralnych).

Źródło: TVN24

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.