Stolik droższy niż Honda Civic Type R? Składa się z silnika V12 od Ferrari

Na nadchodzącej aukcji RM Sotheby's na sprzedaż zostanie wystawiony dość niecodzienny stolik. Jego podstawę stanowi silnik V12 od Ferrari. Przewidywana cena może zaskakiwać.

Różne motoryzacyjne gadżety osiągają często kosmicznie wysokie ceny. Nieważne czy chodzi o pamiątki związane z legendarnymi kierowcami, zegarki czy elementy wyposażenia wnętrz. Właśnie do tej ostatniej kategorii zalicza się specjalny stolik, który już 10 grudnia trafi na aukcję organizowaną przez RM Sotheby's w Miami. Jest to pozycja idealna dla wszystkich petrolheadów szukających idealnego prezentu świątecznego. A na pewno dla tych bardzo zamożnych.

Specjalny stolik został oparty o silnik V12 z Ferrari. I nie chodzi o jednostkę pochodzącą z nowszych modeli marki z Maranello. Jest to klasyczny motor z sześcioma podwójnymi gaźnikami Webbera, znanymi z najbardziej legendarnych modeli włoskiego producenta. Niestety, dla wszystkich tych, którzy mieliby ochotę ponownie wykorzystać silnik, mamy złą wiadomość — nie ma w nim żadnych wewnętrznych części. Dodatkowo nie posiada on żadnych numerów seryjnych, przez co trudno go jakkolwiek zidentyfikować.

Za podstawę blatu z hartowanego szkła odpowiadają cztery nóżki o regulowanej wysokości wykonane z kolektorów wydechowych. Niestety nie pokuszono się o podanie dokładnych wymiarów stolika ani jego całkowitej wagi.

Mimo iż stolik prezentuje się bardzo oryginalnie, tak jego cena potrafi odstraszyć. Przewidywana kwota, jaką może osiągnąć na sobotniej aukcji, waha się w granicach 30 - 60 tys. dolarów. W przeliczeniu na złotówki po aktualnym kursie daje to wynik ok. 135-270 tys. Okazuje się, że górna wartość, to więcej niż cena nowej Hondy Civic Type R, która w Polsce została wyceniona na 244 900 zł. Ale cóż - kto bogatemu zabroni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.