Armia amerykańska na zakupach. Duże zainteresowanie pewnym elektrykiem

Armia Stanów Zjednoczonych wybrała się na zakupy. Zdecydowała się na samochód elektryczny Canoo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Dokładniej amerykańskie wojsko zdecydowało się na Canoo Light Tactical Vehicle (LTV). Jednak służyć on będzie do celów demonstracyjnych i analitycznych.

Zobacz wideo Wideowywiad z Tomkiem Kucharem, kierowcą rajdowym. Czy samochody elektryczne to przyszłość sportowej motoryzacji?

Canoo LTV jest niemal identyczny do pickupa firmy. Wyróżnia się tym, że ma pojedynczą kabinę, a także podwyższone zawieszenie i 32-calowe opony terenowe. Ciężarówka jest również wyposażona w napęd na wszystkie koła, który rozwija moc do 608 KM, czyli więcej niż standardowy model, który ma mieć ponad 507 KM.

Jednak to nie wszystko. Canoo LTV ma nowy przedni zderzak z widocznymi mocowaniami. Możemy również zobaczyć zmodyfikowane tylne nadwozie i pakę.

LTV ma sobie poradzić w ciężkich warunkach terenowych. Firma dodała, że samochód został zaprojektowany tak, aby był trwały i chronił pasażerów oraz akumulator. Model wyposażono również w kevlar, który zapewnia wytrzymałość. Z kolei składana platforma umożliwia przekształcenie pojazdu z pickupa w ciężarówkę lub pojazd towarowy.

Co więcej Canoo twierdzi, że ich modułowy system mocowania pozwala przekształcić ich auto w cokolwiek chce użytkownik i może przewozić prawie wszystko. Zatem obniżają koszty, a sam pojazd można dostosować do wymogów konkretnej misji.

Przykład Canoo LTV pokazuje, że elektryczne samochody niedługo również mogą wedrzeć się do wojska. Widać, że tego typu auta można wykorzystywać w sytuacjach taktycznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.