Jeszcze więcej hybryd w Panek CarSharing. Flotę zasila 140 Mazd 2 Hybrid

Panek CarSharing - operator usług wynajmu samochodów na minuty, rozbudowuje swój park pojazdów o 140 sztuk Mazdy 2 Hybrid. Dla polskiego oddziału Mazdy to największy kontrakt flotowy w historii działalności firmy w Polsce.

Przy wsparciu finansowym firmy Leasys do floty Panek CarSharing dołącza 140 sztuk Mazdy 2 Hybrid - tegorocznej nowości w segmencie B. Ten oszczędny i bardzo zwrotny miejski model jest w rzeczywistości klonem popularnej na polskim rynku Toyoty Yaris Hybrid.

Układ hybrydowy jest połączeniem benzynowego silnika 1.5 l z jednostką elektryczną. Łączna moc systemowa wynosi 116 KM, a automatyczna skrzynia biegów CVT przekazuje napęd na przednią oś. Mazda 2 Hybrid od 0 do 100 km/h przyspiesza w 9,7 sekundy i rozwija maksymalną szybkość 175 km/h. Podawane przez producenta zużycie paliwa mierzone wg procedury WLTP średnio wynosi 3,8 l/100 km, przy emisji CO2 na poziomie 87 g/km.

Pachnące nowością pojazdy z logo Mazdy na początku trafią na ulice Warszawy, odświeżając gamę pojazdów oferowanych przez największego operatora wynajmu samochodów na minuty w Polsce. Oficjalna prezentacja aut odbyła się w warszawskim salonie Mazda Odyssey, skąd pierwsze Mazdy wyjechały na stołeczne drogi. Pojazdami tymi będzie można nie tylko poruszać się po Warszawie, ale także przemieścić do jednego z 50 polskich miast, w których działają usługi firmy.

Mazda 2 Hybrid w Panek CarSharingMazda 2 Hybrid w Panek CarSharing Fot. Materiały prasowe

To największy kontrakt flotowy w historii Mazdy w Polsce. Cieszymy się, że firma Panek CarSharing obdarzyła nas zaufaniem, bo to dowód, że nasze samochody i oferta spełniają kryteria najbardziej wymagających graczy na rynku. Warszawiacy mogą już korzystać z nowoczesnych, niskoemisyjnych Mazd 2 Hybrid w ramach car sharingu i to dla nas dodatkowy powód do radości, bo teraz jeszcze więcej kierowców będzie miało okazję do poznania naszych samochodów

– powiedział Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

Wszystkie samochody wyposażono w szereg funkcji ponoszących komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Warto m.in. podkreślić, że z uwagi na hybrydowy układ napędowy, każdy egzemplarz ma automatyczną skrzynię biegów oraz ułatwiającą parkowanie kamerę cofania.

Wybór Mazdy 2 Hybrid do floty Panek CarSharing nie jest przypadkowy. Już od początku istnienia usługi obserwujemy zainteresowanie użytkowników modelami samochodów, które nie służą wyłącznie do przemieszczania się z miejsca na miejsce, ale dają także poczucie komfortu. Flota Panek CarSharing to auta wyposażone między innymi w automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele oraz automatyczną skrzynię biegów. Mazda doskonale wpisuje się w naszą strategię oferując klientom dodatkowo podgrzewaną kierownicę, co stanowi niewątpliwy atut szczególnie zimą, jak również prestiż marki. Ekologiczny, hybrydowy napęd stanowi dopełnienie oczekiwań użytkowników i pomaga realizować misję dążenia do neutralności emisyjnej

– wyjaśnia Leszek Leśniak, Dyrektor Zarządzający Panek CarSharing.

Panek CarSharing obecnie oferuje 2500 pojazdów w wynajmie na minuty, z czego 1300 samochodów ma napęd hybrydowy, a 20 napęd elektryczny.

Zobacz wideo Maciej Panek: Byłem na dnie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.