Poszukiwany Mercedes odnalazł się na granicy. Za kierownicą obcokrajowiec

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie pozwolili cudzoziemcowi na wyjazd z Polski eleganckim Mercedesem. Kontrola pojazdu ujawniła, że samochód pochodzi z przestępstwa.

Strażnicy Graniczny w niedzielę 20 listopada zabezpieczyli podczas kontroli granicznej Mercedesa Klasy E o szacunkowej wartości 170 tys. zł. Sedanem wyprodukowanym w 2019 roku przejście graniczne w Dołhobyczowie (woj. lubelskie, powiat hrubieszowski) próbował przekroczyć obywatel Ukrainy. 46-latek podróżujący autem niemieckiej marki premium, przemieszczał się na kierunku wyjazdowym z Polski.

Funkcjonariusze prześwietlili samochód pod kątem legalności pochodzenia. Sprawdzenie auta w międzynarodowych bazach policyjnych pozwoliło ustalić, że auto zostało skradzione na terytorium Austrii i jest poszukiwane przez tamtejsze organy ścigania. Mercedes został zabezpieczony na służbowym parkingu, a w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Obywatela Ukrainy przesłuchano w charakterze świadka.

Bolesławieccy policjanci odzyskali koparkę, traktor i kamperaSzukali koparki, a znaleźli znacznie więcej

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali i odzyskali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami, różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 11 mln zł.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szarża ulicami Zgorzelca skradzionym samochodem
Więcej o: