Szukali koparki, a znaleźli znacznie więcej

Policjanci z Bolesławca szukali jednego pojazdu, a odnaleźli trzy. Skradzione na terytorium Niemiec mienie o wartości prawie 140 tysięcy euro, było ukryte w jednym pomieszczeniu.

Funkcjonariusze kryminalni bolesławieckiej jednostki policji, dzięki działaniom operacyjnym odzyskali trzy pojazdy pochodzące z przestępstw. Podczas akcji mieli farta, bo w ich zainteresowaniu był tylko jeden poszukiwany sprzęt. Trop podjęty za koparką wartą 27 tysięcy euro doprowadził do odnalezienia w sumie dwóch maszyn oraz auta, ukrytych na terenie jednej z wiejskich miejscowości w gminie Warta Bolesławiecka (woj. dolnośląskie).

Utracona w wyniku przestępstwa koparka stała zaparkowana w budynku gospodarczym w nienaruszonym stanie. Dodatkowo w pomieszczeniu znajdowały się jeszcze inne pojazdy, które zostały sprawdzone pod kątem legalności pochodzenia. W wyniku przeprowadzonych czynności wyszło na jaw, że z kradzieży pochodzi także kamper o wartości 60 tysięcy euro oraz ciągnik rolniczy marki John Deere warty 50 tysięcy euro.

Jak dowiadujemy się z policyjnego komunikatu, wszystkie ujawnione pojazdy pochodziły z kradzieży przeprowadzonych na terenie Niemiec, w okresie września i października 2022 roku. Łączna wartość odzyskanych pojazdów została oszacowana na blisko 140 tysięcy euro.

W związku z odkryciem policjantów, przed wymiarem sprawiedliwości stanie 51-letni użytkownik pomieszczenia gospodarczego, w którym odnaleziono skradzione pojazdy. Mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego prokurator postawił zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej wiadomości na temat przestępstw przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo 21-latek uciekał kradzionym samochodem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.