Robert Kubica wraca do bolidu Alfa Romeo. Czy w Abu Zabi wystartuje po raz ostatni?

Robert Kubica zasiądzie za kierownicą bolidu Alfa Romeo F1 Team Orlen już w piątek podczas pierwszego treningu przed Grand Prix w Abu Zabi. Zespół przekazał taką informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nadal wielką niewiadomą pozostaje przyszłość polskiego kierowcy w F1.

Robert Kubica wsiądzie za kierownicę bolidu w barwach Alfa Romeo i zastąpi 23- letniego Chińczyk Guanyu Zhou w pierwszym treningu przed Grand Prix Abu Zabi. Fani polskiego kierowcy znów będą mogli zobaczyć na liście startowej skrót KUB.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Grand Prix Abu Zabi to ostatnia runda w tym sezonie F1. To oznacza, że 37-letni kierowca z Krakowa zamknie sezon czwartym testem, który był zagwarantowany w jego kontrakcie. Polski kierowca pojawił się dotychczas trzykrotnie na różnych obiektach. Najpierw zajął 13. miejsce w Hiszpanii, a później dwa razy zdobył 19. miejsce przed Grand Prix Francji i Węgier. 

Nie wiadomo, czy ostatni trening w tym sezonie nie będzie zarazem ostatnim występem Polaka w "królowej motorsportu". Robert Kubica coraz częściej daje do zrozumienia, że wraz z upływem czasu jego szanse na powrót do bolidu na pełen etat są coraz mniej realne. Nie są znane dalsze plany dotyczące przyszłości Kubicy w roli rezerwowego kierowcy.

Zobacz wideo

Prawdopodobnie w barwach Alfa Romeo w 2023 roku wystąpi Francuz Theo Pourchaire. Jakiś czas temu szef Alfa Romeo wspominał, że Polak może dostać zupełnie nową rolę w zespole. W ten sposób jego przyszłość mogłaby być dodatkowo zabezpieczona. Polski kierowca zamierza w przyszłym roku startować w wyścigach długodystansowych. Jego ambicją jest zwycięstwo w prestiżowym 24h Le Mans. W ostatniej edycji wyścigu zajął drugie miejsce.

Pierwszy trening przed Grand Prix w Abu Zabi rozpocznie się w piątek (18.11.2022 r.) o godzinie 11. Wyścig na torze Yas Marina rozstrzygnie, kto zostanie wicemistrzem świata. Alfa Romeo F1 Team Orlen walczy o utrzymanie szóstej lokaty w klasyfikacji konstruktorów. Zespół ma na koncie 55 punktów oraz 5 punktów przewagi nad Astonem Martinem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.