Tesla Model S Plaid legalna w Europie. Są dokumenty z Niemiec

Na niemieckim forum internetowym dotyczącym Tesli pojawiły się oficjalne dokumenty dotyczące homologacji dla Modelu S Plaid. Teraz auto jest legalne na naszym kontynencie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tesla Model S Plaid nie była dotychczas oferowana europejskim klientom. To się jednak zmieniło. Oficjalnie dostała europejską homologację.

Zobacz wideo Studio Biznes odc.134

Na niemieckim forum Tesla Fahrer und Freunde pojawiły się skany dokumentów świadczące o tym, że auto dostało pozwolenie na poruszanie się po europejskich drogach i można je oficjalnie sprzedawać. Pierwsi klienci dostali już informację o tym, że można zamawiać ten model.

Tesla Model S Plaid dysponuje trzema silnikami elektrycznymi, przód dysponuje mocą 427 KM, a tył 420 KM. Jednak Tesla utrzymuje, że w szczytowym momencie Model S Plaid jest w stanie wytwarzać w sumie 1020 KM. Prawdopodobnie taka wartość dostępna jest na krótki okres podczas jazdy.

Według dokumentów prędkość maksymalna wynosi 300 km/h na oponach Michelin Pilot Sport 4S 265/35 ZR21. Co prawda producent twierdził, że auto jest w stanie poruszać się z prędkością 322 km/h, ale tylko z pakietem Carbon Ceramic Brake Kit.

Waga auta to 2277 kg. Zasięg na jednym ładowaniu w cyklu mieszanym to 513 km, a podczas jazdy na autostradzie z prędkością 120 km/h skraca się do 360 km.

Auto kosztuje od 666.990 zł, a spodziewany czas dostawy to przedział od grudnia tego roku do lutego przyszłego.

To kto chętny na najszybszą Teslę w historii?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.