Pościg grupy SPEED za... koniem

W piątek 11 listopada w Radomiu doszło do niecodziennego pościgu. Po ulicach miasta biegał wystraszony koń. W pogoń za zwierzęciem wysłano patrol elitarnej drogówki - grupy SPEEED. Skończyło się na pouczeniu - oczywiście właścicielki, a nie konia.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Radomiu "uświetnił" nietypowy przemarsz ulicami miasta. Gwiazdą pochodu był... koń bez jeźdźca. Zwierzę biegało po ulicy Kieleckiej, a za nim kobieta, która jak się później okazało, była jego właścicielką. 

Do interwencji uruchomiono kilka jednostek policji w tym radiowóz grupy SPEED, która zwykle zajmuj się tropieniem piratów drogowych. To właśnie im udało się zapędzić wystraszonego i zdezorientowanego konia w ślepą ulicę. Jak się okazało wierzchowiec brał udział w defiladzie z okazji Święta Niepodległości i w chwili nieuwagi właścicielki postanowił zwiedzić miasto. 

Na szczęście z uwagi na dzień świąteczny ruch na drogach był nieduży, dzięki czemu nietypowa sytuacja nie stworzyło zagrożenia na ulicach Radomia. Właścicielka wierzchowca została pouczona, ale ostatecznie obyło się bez mandatów i grzywien. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.