To już koniec. Zakończył się pierwszy sezon Toyota GR Cup

6 listopada zakończył się pierwszy sezon markowego Toyota GR Cup. Wydarzenie miało miejsce na Silesia Ring.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

TOYOTA GR CUP to seria zawodów typu track day adresowana do kierowców sportowych samochodów Toyoty.

Zobacz wideo Przybysz z Ameryki rozgaszcza się u nas na dobre. Sprawdzamy, jak jeździ i co w sobie kryje Toyota Highlander

Trwający od kwietnia do listopada sezon składał się z pięciu rund, w których mogli brać udział zarówno kierowcy aut z linii GR oraz Yarisa GRMN, jak i innych sportowych samochodów Toyoty. Zawody w tym czasie odbywały się na profesjonalnych torach.

Zawodnicy prowadzący samochody z linii GR rywalizowali w dwóch klasach – GR YARIS CUP i GR OPEN. Dla właścicieli innych sportowych samochodów Toyoty została stworzona osobna klasa Race & Fun. GR Yaris był najliczniej reprezentowanym modelem Toyoty w finałowej, piątej rundzie pucharu Toyoty, która odbyła się na torze Silesia Ring.

Obiekt ten jest zlokalizowany na terenie dawnego lotniska w Kamieniu Śląskim, a jego 3636-metrowa trasa jest znana z wymagających 15 zakrętów oraz dwóch prostych, z których najdłuższa liczy 730 metrów.

W kategorii GR Yaris Cup Marek Zajdel wygrał zarówno piątą rundę na torze Silesia Ring, jak i puchar TOYOTA GR CUP. Pierwsze miejsca ex aequo w klasie GR OPEN zajęli Ireneusz Ludwiniak prowadzący GR Suprę i Piotr Kozłowski za kierownicą Toyoty GR86. W klasie RACE & FUN puchar zdobyli ex aequo Jan Biegoń Toyotą MR2 oraz Maciej Pawelec Celicą TS.

W Polsce znajduje się wielu właścicieli, którzy korzystają z pojazdów z serii GR i to właśnie dla nich powstały te zawody. Nowa inicjatywa TOYOTA GAZOO Racing Polska stwarza doskonałe warunki do sprawdzenia możliwości GR Yarisa, GR Supry oraz zupełnie nowego GR86.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.