Uber dba o bezpieczeństwo. Wzmocniona weryfikacja kierowców, jedno tło i selfie

Uber na poważnie podchodzi do bezpieczeństwa swoich użytkowników. Właśnie wprowadzono dodatkową weryfikację kierowców i nowe wymogi. Kierowcy będą musieli zgłosić się osobiście do Centrum Wsparcia Kierowców, potwierdzić swoją tożsamość i uprawnienia, oraz wykonać zdjęcie na specjalnym tle.
Rozpoczęty audyt jest częścią nieustannej pracy Ubera na rzecz podniesienia standardów bezpieczeństwa na swojej platformie i w całej branży, jak również są uzupełnieniem dla wdrożonej w 2019 r. technologii weryfikacji w czasie rzeczywistym

- informuje Uber w swojej oficjalnej informacji prasowej i wyjawia sporo nowych informacji. Jedną z ważniejszych zmian będzie wzmocniona weryfikacja kierowców. Na czym ma polegać?

Zobacz wideo Klaudusiek postrachem kierowców Ubera? [Lista Plotka]

Nowe wymagania dla kierowców

Przed rejestracją na platformie Uber każdy kierowca, który osobiście chce wozić pasażerów, musi spełnić szereg wymogów. Konieczne jest między innymi przesłanie do Uber zdjęć dokumentów - dowodu osobistego albo paszportu i prawa jazdy (ważnego od co najmniej roku). Ponadto, Uber weryfikuje także zaświadczenia o niekaralności oraz potwierdzenia poddania się kontroli medycznej i psychologicznej.

Kierowca musi posiadać własną licencję taxi bądź współpracować z przedsiębiorcą-partnerem flotowym w ramach jego licencji taxi.

13.04.2018 Lodz . Pozostawiony pies w samochodzie z otwarta szyba . W tle straznik miejski . 
fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta 
SLOWA KLUCZOWE:
straz miejska piesNowy sposób przewozu zwierząt już w Polsce. Popularna appka wprowadza usługę Pets

Wszystkie zdjęcia na jednym tle. No i zdjęcia będą wyraźne

Pracownicy Uber będą fotografować kierowców na unikalnym, jednolitym tle w Centrum Wsparcia Kierowców Uber. Fotografia będzie dodawana do konta kierowcy na platformie oraz wykorzystana podczas weryfikacji tożsamości kierowcy w czasie rzeczywistym.

Zdjęcie zostanie porównane ze specjalnym selfie, o które kierowca może być poproszony w momencie logowania do aplikacji. Jeśli zdjęcia będą się zgadzać, kierowca będzie mógł uzyskać dostęp do aplikacji.

Podobne narzędzia wdrożyliśmy między innymi w Wielkiej Brytanii i są to bardzo skuteczne działania. Cieszę się, że w Polsce także rozpoczęliśmy proces fizycznej weryfikacji dokumentów wszystkich kierowców i w najbliższych dniach wzmocnimy go o konieczność wykonania specjalnego zdjęcia. Mamy nadzieję, że inni pójdą naszymi śladami, bo tylko wtedy uda nam się poprawić bezpieczeństwo w całym sektorze taxi

- mówi Marcin Moczyróg, dyrektor regionalny Uber CEE. To duża i pierwsza tego typu zmiana dla kierowców korzystających z aplikacji mobilnych w Polsce. Inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i jest uzupełnieniem dla działań firmy w tym zakresie.

Kierowcy, którzy w określonym terminie nie pojawią się w Centrum Wsparcia Kierowców i nie wykonają tam zdjęcia, nie będą mogli dalej korzystać z aplikacji. Zdjęcia dodane do kont kierowców przez pracowników Ubera nie będą mogły być również samodzielnie aktualizowane.

Więcej o: