Nowy sposób przewozu zwierząt już w Polsce. Popularna appka wprowadza usługę Pets

Jeśli macie na telefonie aplikację Ubera, to od teraz możecie wygodnie podróżować ze swoim zwierzakiem. W siedmiu lokalizacjach właśnie zaczął działać Uber Pets.

Uber Pets wchodzi do Polski

Od grudnia w siedmiu lokalizacjach w Polsce zaczął działać Uber Pets. Jesteśmy pewni, że z czasem lista miast się powiększy, ale już teraz są na niej największe aglomeracje kraju: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Lublin oraz Aglomeracja Górnośląska. Zamawiając przejazd Uber Pets, mamy pewność, że podróż odbędzie się w pojeździe, w którym nasz zwierzak jest mile widziany. Kierowcy mogą sami zdecydować czy chcą oferować przejazdy w ramach Uber Pets. Nie ma więc mowy, że po przyjeździe na miejsce kierowca odmówi zabrania do środka psa lub kota.

Mieszkańcy wymienionych wyżej miast już mogą korzystać z nowej funkcji. Co ważne, ceny są bardzo podobne to podstawowej taryfy Uber X. Poniżej zrzut ekranu z mojego prywatnego telefonu i przykładowa podróż z Dolnego Mokotowa do serca Centrum, czyli Pałacu Kultury.

Uber PetsUber Pets fot. Filip Trusz

Jak działa Uber Pets?

Zamówienie przejazdu Uber Pets jest tak proste jak w przypadku podróży popularnym UberX. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wybrać adres docelowy, odbioru, a platforma połączy nas z najbliższym kierowcą, który wyraził zgodę na podróże ze zwierzętami domowymi. Wróćmy do powyższego zrzutu ekranu - wystarczy kliknąć na opcję przejazdu "Uber Pets" i wtedy na pewno podjedzie kierowca, który wozi zwierzęta.

  • Przed skorzystaniem z Uber Pets należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:
  • Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
  • W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana - aby zadbać o czystość pojazdu
  • Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
  • Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów.

W ramach Uber Pets można podróżować ze zwierzętami domowymi.

Zobacz wideo W Studiu Biznes testujemy zupełnie nową Skodę Fabię:

Nie tylko nowa usługa, Uber wspiera adopcję zwierząt

Przy okazji startu w Polsce nowej usługi Uber postanowił zaangażować się społecznie we wspieranie zwierzaków, czekających na adopcję. Firma zdecydowała się wesprzeć program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundację Viva!, zrzeszający wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe dla bezdomnych psów i kotów. Często są to zwierzęta po traumach, które w domu tymczasowym odzyskują zaufanie, są uczone życia z człowiekiem i przygotowywane do docelowej adopcji. Dzięki temu procesowi niemal 100 proc. adopcji przez program Adopciaki.pl kończy się happy endem. Środki przekazane przez Uber pozwolą na przyjęcie do programu i pomoc jeszcze większej liczby zwierząt. Organizacja otrzymała także pulę kodów na przejazdy, które wolontariusze będą wykorzystywać w procesie adopcji i w transporcie zwierząt do nowych domów.

Dobro zwierząt jest dla nas priorytetem. Dlatego cieszymy się, że coraz więcej firm wspiera program Adopciaki.pl i sieć domów tymczasowych oraz uruchamia dedykowaną ofertę, która pomoże zarówno naszym wolontariuszom jak i przyszłym i obecnym właścicielom zwierzaków. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie zwierzaków i znaleźć im nowy dom

- mówi Elżbieta Malczyk, koordynator programu Adopciaki.pl z Fundacji Viva!

Teraz Szczotka może pojechać do weterynarza UberemTeraz Szczotka może pojechać do weterynarza Uberem fot. Filip Trusz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.