A jak Ty nazwiesz maszynę TBM? GDDKiA ogłasza konkurs

GDDKiA ogłasza konkurs na nazwę dla maszyny drążącej tunel w ciągu drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Trasa S19 na odcinku Rzeszów Południe – Babica zyska tunel o długości 2,2 km. Obecnie części do maszyny są transportowane na plac budowy.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Tunel powstanie na głębokości 100 m. Będzie miał długość 2255 metrów (w osi trasy) składać się będzie z dwóch naw, które będą połączone 15 przejściami poprzecznymi oraz dodatkowym przejazdem awaryjnym. Każda z pojedynczych naw będzie miała 12,4 m średnicy. Na całej długości tunelu znajdzie się 30 punktów alarmowych (plus dodatkowo po dwa przy portalu północnym i południowym). Przewidziano również po 15 hydrantów w każdej nawie tunelu oraz po dwa hydranty w strefie portalu północnego oraz południowego.

Jednak zanim maszyna TBM zacznie swoją pracę, to GDDKiA chce, aby internauci wybrali dla niej nazwę i z tego powodu ogłaszają konkurs.

Chętni muszą być pełnoletni i przesłać tylko jedną propozycję na adres nazwijTBM@gddkia.gov.pl. Nazwa maszyny musi być żeńska zgodnie z tradycją. W mailu musi znaleźć się również imię i nazwisko uczestnika. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie GDDKiA. Propozycje należy przesyłać do 23 listopada.

Części maszyny TBM do wydrążenia tunelu w ciągu drogi S19Będzie tunel na trasie S19. GDDKiA już ściąga maszynę drążącą TBM

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze nie więcej niż sześć propozycji, które zostaną poddane pod głosowanie internautów. Głosowanie odbędzie się między 28 listopada a 16 grudnia 2022 r. Nazwa z największą liczbą głosów stanie się oficjalnym „imieniem" maszyny TBM. W skład komisji wejdą przedstawiciele GDDKiA, wykonawcy oraz Ministerstwa Infrastruktury. 

Uczestnicy, których propozycje nazw trafią do drugiego etapu Konkursu, będą mogli odwiedzić plac budowy tunelu na S19 Rzeszów Południe - Babica. Otrzymają również zestaw promocyjnych upominków od GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji (konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construccion). 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 grudnia 2022 r.

Więcej o: