Ceny paliw. Zrobiło się trochę taniej

Obecnie przyjazd na stację paliw wiąże się ze stresem. Ceny są wysokie, ale ostatnio odnotowano lekki spadek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Od początku października ceny paliw na stacjach poszybowały. Klasyczna 95-ka kosztuje niemal 7 zł, a olej napędowy przekroczył 8 zł. Jednak ostatnio podwyżki trochę spowolniły.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 131

Według ekspertów z e-petrol.pl taki stan rzeczy związany jest ze spadkiem cen paliw w hurcie, co wreszcie przełożyło się na sprzedaż detaliczną. Cen Pb95 spadła średnio o 11 gr za litr, olej napędowy o 3 gr, a LPG o 2 gr.

Oczywiście ceny nie kształtują się całym kraju tak samo. Co się tyczy 95-ki to najtaniej kupi się ją w województwach łódzki, świętokrzyskim i pomorskim, gdzie trzeba zapłacić średnio za litr 6,81 zł. Z kolei olej napędowy najtańszy jest w województwie wielkopolskim – 8,02 zł/litr. Natomiast gaz najlepiej tankuje się w łódzkim – 2,91 zł/litr.

Gdzie w kraju natomiast jest najdrożej? Mieszkańcy województw kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i podkarpackiego muszą zapłacić średnio za Pb95 6,88 zł/litr. Ropa najdroższa jest w kujawsko-pomorski i na Podlasiu – 8,08 zł/litr, a za LPG najwięcej muszą zapłacić mieszkańcy Dolnego Śląska – 3,23 zł/litr.

Na razie na horyzoncie nie widać, aby ceny paliw miały znacząco spaść. Trzeba niestety zacisnąć zęby.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.