Ceny paliw już po korekcie. Różnica jest już zauważalna, ale nadal jest drogo

Najnowszy raport portalu e-petrol.pl na temat cen paliw daje nadzieję na tańsze tankowanie. Ceny benzyny i oleju napędowego nadal utrzymują się na wysokim poziomie, ale widać pozytywną zmianę.

Ceny paliw od kilku tygodni utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie. Najbardziej odczuwają to kierowcy samochodów z silnikami Diesla. Litr oleju napędowego nadal przekracza rekordowy poziom 8 zł. Zgodnie z najnowszym raportem litr tego paliwa kosztuje średnio 8,06 zł. W porównaniu z ubiegłym tygodniem obniżka wynosi zaledwie 2 grosze.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bardziej zauważalne są zmiany w cenach benzyny. Za litr bezołowiowej 95 trzeba zapłacić średnio 6,84 zł. Jeszcze w ubiegłym tygodniu ceny utrzymywały się na poziomie 6,95 zł. Droższe paliwo bezołowiowe 98 utrzymuje się na poziomie 7,59 zł za litr, a jeszcze w ubiegłym tygodniu średnia cena na stacjach wynosiła 7,71 zł za litr.

Zobacz wideo

Najbardziej stabilnym i zarazem najtańszym paliwem pozostaje autogaz (LPG). Średnia cena wynosi obecnie 3,05 zł za litr. W porównaniu z ubiegłym tygodniem korekta ceny jest praktycznie niezauważalna i wynosi 2 grosze.

Trudno powiedzieć, co przyniosą kolejne tygodnie. Następne prognozy pojawią się już w piątek. W przyszłym tygodniu czeka nas przedłużony weekend i Wszystkich Świętych. Wielu kierowców będzie się w tym czasie przemieszczać, a tymczasem analitycy zapowiadają, że nie należy liczyć na obniżkę cen paliwa.

Ceny benzyny i oleju napędowego w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły średnio o 2-3 złote na litrze. Niewykluczone, że ceny autogazu będą jedyną pozycją, która w porównaniu z ubiegłym rokiem będzie niższa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.