Radiowóz został zmieciony ze skrzyżowania. Pouczenie dla policjanta

W środę 19 października w Bydgoszczy doszło wypadku z udziałem radiowozu, który po zderzeniu z osobówką przewrócił się na bok. Do sieci trafiło nagranie, na którym można zobaczyć, co dokładnie się stało.

Do zderzania samochodu osobowego z policyjnym busem, doszło na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego, Staszica, 3 Maja i Markwarta w Bydgoszczy. Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać, jak pojazd uprzywilejowany z błyskającymi "kogutami" wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadza do wypadku.

Kierujący samochodem osobowym miał zielone światło. Na widok radiowozu zaczął hamować, ale nie zdołał zatrzymać pojazdu i uderzył przodem w bok busa. Rozpędzony Fiat Ducato natychmiast został wytrącony ze obranego toru jazdy, przewrócił się na bok i na koniec uderzył w przejeżdżający autobus komunikacji miejskiej.

Kierowca Audi potrącił w Katowicach dwie kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszychDwie kobiety potrącone w Katowicach. Weszły na przejście zapatrzone w telefony?

W zdarzeniu tym niegroźnie rannych zostało dwóch policjantów, którzy trafili do szpitala na badania. Kierowcy samochodu osobowego nic się nie stało. Wiadomo także, że policjant, który kierował samochodem uprzywilejowanym i ponosi winę za doprowadzenie do zdarzenia drogowego, został pouczony.

 

Uderzenia boczne są najbardziej ryzykowne. W takim scenariuszu wystarczy niewielka prędkość pojazdu, aby wyprowadzić z równowagi przejeżdżający samochód, który został trafiony w bok. Zwykle dla wytrąconego z toru jazdy auta uderzenie boczne kończy się poślizgiem, ale nie brakuje także sytuacji, w których następstwem jest przewrotka, a nawet dachowanie.

Boczne uderzenia są najgroźniejszymi rodzajami wypadków. W tym obszarze strefa zgniotu pojazdu jest najmniejsza, a ludzkie ciało najbardziej narażone na obrażenia. W takich zdarzeniach najczęściej głowa uderza o boczną szybę lub słupek. Na poważne urazy są także narażone biodra i miednica.

Więcej wiadomości na temat niebezpiecznych zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: