Toyota RAV4 w nowej wersji GR SPORT będzie prowadzić się pewniej i stabilnej

Toyota RAV4 debiutuje w wersji wyposażenia GR SPORT. Hybrydowy SUV otrzymał specjalne elementy stylistyczne nadwozia i wnętrza oraz zmodyfikowane zawieszenie, które wpłynie na zmianę sposobu prowadzenia.

Toyota RAV4 uzbrojona w linię GR SPORT jest już szóstym modelem występującym w tej odmianie, nawiązującej stylistycznie do samochodów opracowanych przez zespół TOYOTA GAZOO Racing. Hybrydowy SUV w nowej wersji będzie dostępny do zamówienia w Europie już pod koniec 2022 roku. Czym dokładnie charakteryzuje się nowa specyfikacja?

Wygląd wyróżnia się osłonami nadkoli, listwami na bocznych przetłoczeniach i zdobieniami klapy bagażnika malowanymi lakierem Piano Black. Tym samym kolorem została pokryta charakterystyczna kratka grilla i obudowy świateł przeciwmgielnych. Auto w wersji Hybrid otrzymuje także nowe przednie spojlery w kolorze Dark Silver, a w odmianie Plug-in Hybrid w kolorze Gunmetal Grey. Plakietka GR pojawia się na przednim grillu i drzwiach bagażnika. Montowane w standardzie 19-calowe felgi mają lśniące czarne wykończenie z drobnymi, jasnymi, prążkowanymi detalami.

Zobacz wideo

Modyfikacja zawieszenia

W ramach modyfikacji zawieszenia odmiana GR SPORT otrzymała sztywniejsze sprężyny i amortyzatory. Dzięki temu auto ma prowadzić się pewniej i stabilniej, ułatwiając kierowcy w pełni wykorzystać osiągi. RAV4 Hybrid 2.5 AWD-i o mocy 222 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 s. RAV4 Plug-in Hybrid 2.5 AWD-i ma moc 306 KM i osiąga pierwszą "setkę" w 6,0 s.

Zmiany we wnętrzu i bogate wyposażenie

W wnętrzu pojawiają się sportowe przednie fotele, pokryte ekologiczną zamszową tapicerką z zagłówkami ze skóry syntetycznej. Na zagłówkach wytłoczono logo GR. Srebrne przeszycia zdobią siedzenia, kierownicę i dźwignię zmiany biegów. Na drzwiach i kierownicy umieszczono detale w kolorze Gunmetal. Logo GR znajduje się również na dywanikach podłogowych i kierownicy.

Wersja GR SPORT otrzymuje w standardzie elementy wyposażenia, które trafią do RAV4 wraz z rokiem modelowym 2023. Są to: nowy system multimedialny z 10,5-calowym ekranem dotykowym HD oraz cyfrowe zegary wyświetlane na dużym, 12,3-calowym ekranie TF. Samochód zyskuje także systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota T-Mate z pakietem Toyota Safety Sense najnowszej generacji, zawierającym m.in. nowy system wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz udoskonalony układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS). W standardzie jest także elektryczna regulacja przednich siedzeń, pamięć ustawień fotela kierowcy oraz monitor panoramiczny z kamerą 360 stopni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.