Alfa Romeo jest opłacalna. Przyznaje to szef Stellantis

Szef Stellantis, Carlos Tavares twierdzi, że włoska marka jest na dobrej drodze, aby ogłosić rekordowe wyniki finansowe za ten rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wszyscy znają kawały o Alfie Romeo. Stereotyp, że jest są to auta zawodne dalej funkcjonuje w społeczeństwie. Jednak od kilku lat spostrzeganie tej marki się zmienia. Wprowadzają nowe modele, a ich auta trzymają na wartości.

Zobacz wideo Alfa Romeo Giulia GTA oficjalnie

Szef Stellantis, Carlos Tavares przekazał podczas targów w Paryżu, że marka Alfa Romeo jest zabezpieczona co najmniej na kolejne 10 lat. Twierdzi, że sytuacja się odwróciła w stosunku do tego co było jeszcze kilka lat temu, a firma jest w stanie wreszcie finansować samą siebie. Zmiana ta miała nastąpić jeszcze przed wprowadzeniem Tonale.

Powiedział jeszcze:

To będzie rekordowy rok dla marki. Alfa jest ustawiona na kolejne 10 lat. Odkąd stworzyliśmy Stellantis, jej zmiana była spektakularna.

Tonale jest najważniejszym nowym modelem wprowadzonym przez Alfę Romeo w ostatnich latach i może szybko stać się bestsellerem. Producent przygotowuje wiele innych nowych modeli, w tym elektrycznego SUV-a, który ma wejść na rynek w 2024 roku, a także sedana większego niż Giulia. Włoska firma pracuje również nad nowym samochodem sportowym, który zostanie zaprezentowany w przyszłym roku i będzie wzorował się na kultowej Alfie Romeo T33 Stradale.

Do tego Tavares zauważył, że takie marki jak Alfa Romeo, DS czy Lancia reprezentują marki premium w koncernie Stellantis, ale ich wkład w wyniki firmy są bardzo ograniczone. Jednak zdając sobie z tego sprawę, mają możliwość rozszerzenia zakresu działania tych trzech firm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.