Jaki kraj, taka loteria. W konkursie klubu żużlowego mogłeś wygrać... tonę węgla

Żużlowy klub sportowy ROW Rybnik z okazji swojego 90.. jubileuszu zorganizował wyjątkową loterię. Dla jej dwóch zwycięzców organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci... tony węgla.

Czasy, w jakich przyszło nam wszystkim żyć, są naprawdę groteskowe. Jakiś czas temu w loteriach uczestnicy wygrywali nagrody pieniężne, zegarki czy też "słodkie kuferki wręczane przez panią Sylwię". Teraz, z uwagi na sytuację gospodarczą, na topie jest jednak węgiel.

Tona węgla dla szczęśliwego zwycięzcy

Żużlowy klub sportowy ROW Rybnik z okazji swoich 90. urodzin zorganizował w niedzielę (16.10) specjalną loterię dla wszystkich widzów przybyłych na obchody jubileuszu. W konkursie mógł wziąć udział każdy kibic, który wykupił bilet na niedzielne zawody.

Wylosowane osoby odpowiadały na pytania związane z wyścigami żużlowymi. Dwóch najbardziej zaznajomionych z tajnikami motorowego sportu otrzymało specjalną nagrodę w postaci najbardziej chodliwego ostatnio towaru, czyli węgla.

W rozmowie z TVN24, Krzysztof Mrozek, prezes klubu ROW Rybnik, poinformował, że do wygrania były dwie tony węgla, rozdzielone po równo na dwóch zwycięzców.

"Losujemy szczęśliwców po biegu numer 16, czyli w przerwie technicznej, a po biegu numer 20 ci, którzy zostali wylosowani, przychodzą odpowiedzieć na krótkie pytanie żużlowe" - zapowiedział Mrozek. Zdradził, że pytania nie powinny sprawić trudności kibicom żużla. Dodał jednak, że "jeżeli ktoś zjawi się pierwszy raz na stadionie, to może mieć delikatny kłopot".

Zobacz wideo

Okrągły jubileusz ROW Rybnik

ROW Rybnik powstał w 1932 roku. Największe sukcesu klub odnosił zwłaszcza w latach 60. i na początku 70., kiedy to takie sławy jak Antoni Woryna, Andrzej Wyglenda czy Stanisław Tkocz zajmowali kilkukrotnie pierwsze miejsca na podium żużlowych mistrzostw świata. Klub został jednak rozwiązany w 1993 roku. W 2012 został wskrzeszony w odmienionej formie pod nazwą Stowarzyszenie Żużlowy Klub Sportowy "ROW Rybnik".

Z okazji 90. jubileuszu na stadionie miejskim przy ulicy Gliwickiej odbył się Międzynarodowy Turniej Indywidualny, pod nazwą "90 lat rybnickiego żużla". W finale pierwsze miejsce zajął Niels Kristian Iversen (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź), a na drugiej i trzeciej lokacie uplasowali się kolejno reprezentanci Betardu Sparta Wrocław, Bartłomiej Kowalski oraz Daniel Bewley.

Szczęśliwym zwycięzcom, turnieju jak i "węglowej" loterii, gratulujemy wygranej. Miejmy nadzieję, że sytuacja w kraju i na świecie ulegnie poprawie, a podobne sytuacje będziemy wspominać z uśmiechem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.