Ktoś w Volvo ma duże pokłady kreatywności. Reklama, która jest trochę dziwna [WIDEO]

Volvo Trucks wypuściło nową reklamę, która ma promować system oszczędzania paliwa. Jest słodka, ale zarazem trochę dziwna.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Świat lubi oryginalne reklamy, a te które nawiązują jakoś do życia i są w intersujący pomysł przedstawione stają się kultowe. Kultowe są też poprzez wykorzystanie znanych osób lub takie, które nie są oczywiste. Volvo ma coś takiego u siebie z Jean-Claudem Van Dammem. Teraz pojawiła się nowa reklama.

Zobacz wideo Zmienia się świat motoryzacji, zmienia się podróżowanie - pojechaliśmy elektrykiem na Bornholm

Bohaterami tej niemal minutowej reklamy są dwie ciężarówki Volvo FH – Efficiency (Efektywność) i Fun (Zabawa). Obie są srebrne, obie ciągną identyczne białe przyczepy i tworzy się między nimi uczucie. Tylko, że są identycznie jak bliźniacy. Odpuśćmy jednak ten ostatni detal na bok.

 

Seria FH została wprowadzona na rynek w 1993 roku, a obecna generacja pochodzi z 2012 roku. W 2019 roku firma Volvo wprowadziła system I-Save dla modelu FH, który zasadniczo łączy oprogramowanie, systemy technologiczne i lepszą moc silnika w niskich zakresach, aby zwiększyć oszczędność paliwa. Ale czy wydajna jazda może być również przyjemnością? Dlatego powstała ta reklama, aby odpowiedzieć na postawione pytanie.

Materiał promocyjny ma w sprytny sposób promować ciężarówki Volvo FH z I-Save. W ciągu 58 sekund widzimy, jak Efektywność i Zabawa spotykają się, wyjeżdżają w podróż, trzymają się za koła i tarzają się po plaży. Love Story.

Dopiero pod koniec filmu pojawia się konkretna informacja – Volvo FH z I-Save zabawa łączy się z wydajnością. Ciekawa, odważna reklama, wybijająca się na tyle konkurencji.

Peter Franzén, menedżer produktu ds. silników w Volvo Trucks powiedział:

Jesteśmy bardzo dumni z funkcji I-Save i dzięki tej historii miłosnej chcemy nadać tym funkcjom uwagę, na jaką zasługują. Dla naszych klientów I-Save oznacza wyjątkową oszczędność paliwa i doskonałe właściwości jezdne, a większość sprzedawanych przez nas samochodów ciężarowych Volvo FH jest wyposażona w I-Save.

Może Volvo pokaże kiedyś jak rozwinęła się ta relacja. Jak się ustatkowali. Może z tego związku powstaną nawet dzieci?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.