Nowe wieści z budowy S6. Ruszają prace na odcinku Koszalin-Słupsk

Kolejnymi odcinkami drogi S6, które mają już swojego wykonawców i harmonogram budowy są partie między Koszalinem a Sławnem oraz Sławnem i Słupskiem. Wiadomo już, że pierwszym z tych odcinków pojedziemy pod koniec sierpnia 2025 roku.

Na odcinku Koszalin-Sławno wykonawca ma trzy lata na przygotowanie projektu, wybudowania oraz zdobycie decyzji na użytkowanie. Na opracowanie projektów przewidziano 10 miesięcy, natomiast na same prace budowlane 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Dla inwestycji została już w sierpniu ubiegłego roku uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). W ciągu 30 dniu od podpisania umowy wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. W pierwszym etapie będą prowadzone prace przygotowawcze - sprawdzenie saperskie, prace geodezyjne i wycinki.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jaki jest nowy Renault Megane E-Tech?

 Wspomniany odcinek rozpoczyna się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa, a kończy przed miejscowością Sławno. W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), Obwodu Utrzymania Drogi, pary Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe) oraz 20 obiektów mostowych.   

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Odcinek Sławno - Słupsk 

Choć wyłoniono także wykonawcę blisko 23 km odcinka ze Sławna (ominie miasto od strony południowej) do Słupska, to odcinek drogi zostanie oddany później. Aktualnie firmy biorące udział w przetargu mają jeszcze czas na złożenie odwołania od wyboru. Tu także w gestii wykonawcy będzie sporządzenie planów, budowa i zdobycie zezwoleń na użytkowanie. Na trasie powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg krzyżujących się z nową „eską", budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.