Nowy dom na kołkach od Tiny House Building Company. Ma dwie sypialnie i kominek

Nowy mobilny dom od Tiny House Building Company ma być przytulny, inteligentny i dobrze wyposażony. Ma spełniać oczekiwania osób, które lubią ten styl życia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Są dwa rodzaje mocowań mobilnych domów. Pierwszy sposób, to klasyczny do haka za samochodem. Drugi sposób ma zaczep na pace pickupa. Korzyścią z tego drugiego rozwiązania jest większa przestrzeń w domu, wystarczająca na sypialnie i mniej schodów oraz brak potrzeby wykorzystywania drabiny.

Zobacz wideo Kosztuje tyle co kawalerka? Być może. Ale kawalerką nie pojedziesz w siną dal. Sprawdzamy kultowego VW Californię

Najnowszy model od Tiny House Building Company nazywa się Waterford i wykorzystuje konstrukcję gęsiej szyi (czyli mocowania na pace pickupa), dzięki czemu można było zmieścić dwie sypialnie. Dom ma długość 9,7 metra, a oprócz sypialni w wysuniętej części, ma również poddasze, dzięki czemu można korzystać z obu pokoi i większej przestrzeni.

Prosta fasada z perłowo-szarym metalowym dachem ujawnia żywe wnętrze w jasnym kolorze białym i niebieskim. Ściany na całej długości są czyste i jasne. W kuchni znajdują się granitowe blaty, dwupalnikowa płyta indukcyjna oraz lodówka ze stali nierdzewnej, zmywarka i kuchenka mikrofalowa.

Niestandardowe oprawy oświetleniowe i kominek elektryczny uzupełniają niewielki salonu, do tego jest przytulna sofa i stolik kawowy. Pralko-suszarka jest sprytnie schowana w pobliżu schodów, które prowadzą do sypialni.

Sypialnia znajdująca się w wysuniętym elemencie ma niebieską ścianę i ma wystarczająco dużo miejsca na szafę. Natomiast poddasze jest wystarczająco duże, aby pomieścić łóżko małżeńskie. Można również przez to pomieszczenie wyjść na taras dachowy poprzez świetlik.

Łazienka jest niewielka, wyposażona w standardową toaletę i niestandardowy prysznic wykończony w płytkach.

Waterford wydaje się w pełni wykorzystywać swoją konstrukcję typu „gęsia szyja". Kosztuje 94.850 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA