Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę. Miał ponad promil alkoholu

Gorzowska policja ma powody do dumy. Młoda stażem (ponad 1,5 roku służby) starsza posterunkowa zauważyła dziwnie poruszający się pojazd. Choć była już po służbie, zdecydowała się zadziałać szybko i skutecznie.

Starsza posterunkowa Wioletta Blatkiewicz to duma gorzowskiej policji. Funkcjonariuszka wydziału ruchu drogowego rozpoczęła służbę przeszło półtora roku temu, a po raz kolejny przeprowadziła skuteczną interwencję. Gorzowska policja poinformowała na stronie internetowej, że podczas niedawnej interwencji wraz z koleżanką z patrolu funkcjonariuszki ściągnęły z wiaduktu kobietę. Teraz przyszedł czas na kolejną udaną akcje.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Policjantka podróżowała swoim samochodem w nocy z soboty na niedzielę (17 i 18 września 2022 r.), a w pewnym momencie zauważyła, że jadący przed nią Nissan Micra porusza się w dziwny sposób. To wzbudziło, jak się później okazało, uzasadnione podejrzenie starszej posterunkowej co do trzeźwości kierowcy.

Mężczyzna, który kierował samochodem nie był w stanie utrzymać prostej linii jazdy. Jak wynika z relacji funkcjonariuszki, na zmianę zjeżdżał do środka jezdni, a następnie niebezpiecznie zbliżał się do jej krawędzi. Oprócz niego w samochodzie podróżowała pasażerka.

Zobacz wideo

Kierujący Nissanem w pewnym momencie zatrzymał się na ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Policjantka wykorzystała okazję, podbiegła do samochodu i otworzyła drzwi. Od kierowcy poczuła mocną woń alkoholu, dlatego od razu wyciągnęła kluczyki ze stacyjki i zarekwirowała je.

Informacja o pijanym kierowcy szybko trafiła do dyżurnego gorzowskiej policji. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, który przeprowadził badanie alkomatem. 23-letni kierowca samochodu miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.