Nazbierał 31 punktów karnych w 2 minuty. Wpadł dzięki nagraniu

Duża popularność używania w pojazdach wideorejestratorów sprawia, że na policyjne skrzynki mailowe trafia masa filmów z wykroczeniami kierowców. Na podstawie takiego nagrania do odpowiedzialności karnej zostanie pociągnięty pirat drogowy z osobowego Opla.

Skrajna nieodpowiedzialność, brawura i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego nie ujdzie na sucho kierowcy samochodu osobowego marki Opel. Na początku lipca w Gliwicach mężczyzna w centrum miasta dopuścił się szeregu rażących wykroczeń. Jego zachowanie zostało zarejestrowane przez innego kierującego i przesłane na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Policjanci obejrzeli nagranie i podliczyli wszystkie drogowe wykroczenia. Kierujący Oplem wyprzedził na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, nie zastosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, pojechał pasem do skrętu w lewo na wprost, przejechał przez linię podwójną ciągłą oraz powierzchnię wyłączoną z ruchu.

W ten sposób zmotoryzowany skumulował łącznie 31 punktów karnych (jeszcze na starych zasadach przed nowelizacją taryfikatora). Po aktualizacji systemu naliczania punktów karnych, która weszła w życie 17 września, teraz liczba punktów karnych za popełnione przez kierowcę Opla wykroczenia wyniosłaby już 41 pkt.

Zobacz wideo

Funkcjonariusze sprawę skierowali do sądu, który może wymierzyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pijany traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał. Omal nie skosił latarniTraktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał. Omal nie skosił latarni

Rozsądek i przestrzeganie przepisów to podstawa bezpiecznej jazdy. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad. Mrożące krew w żyłach zachowania kierowców, które wielokrotnie balansują między życiem, a śmiercią, zbyt często mają miejsce na polskich drogach. Policja walcząc z niewłaściwym i często agresywnym postępowaniem kierowców, apeluje do świadków takich zdarzeń o reagowanie i przesyłanie nagrań z wideorejestratorów na policyjne skrzynki mailowe.

Więcej o: