Ram żegna się z dieslem. Odliczanie już się zaczęło

Ram 1500 EcoDiesel powoli odjeżdża w stronę zachodzącego słońca. Wszystko przez zelektryfikowaną przyszłość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ram 1500 EcoDiesel kończy swój żywot. Zaprezentowany został po raz pierwszy w 2013 r., a jego dni są policzone. Wyjedzie z rynku w styczniu 2023 r. Powód? Producent idzie w elektryki. To już ostatnia prosta na zdobycie własnego Rama z EcoDieslem.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

W ostatnim roku modelowym EcoDiesel będzie oferowany w modelach Crew Cab 4x4 w wersjach wyposażenia Tradesman, Big Horn/Lone Star, Laramie, Limited Longhorn i Limited. Ram nie opublikował w tym momencie cen, ale 3,0-litrowy EcoDiesel V6 wytwarza 264 KM i 651 Nm momentu obrotowego.

Ram 1500 EcoDiesel zapamiętany zostanie jako model z najwyższym momentem obrotowym, zdolny do holowania ciężaru pół tony oraz posiadający zasięg 1609 km.

Wersja z silnikiem wysokoprężnym odchodzi, ale na horyzoncie widać już model 1500 EV, który pojawi się w 2024 r. Producent dodał, że do 2025 r. przedstawi pełne portfolio zelektryfikowanych rozwiązań dla swoich modeli.

Inni producenci jak Ford, Chevrolet czy GMC również zrezygnowali lub zrezygnują z tego typu jednostek. Jest to znak czasów w jakich przyszło nam żyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.