Potrącił ze skutkiem śmiertelnym. Policja szuka sprawcy

W miejscowości Lipsko doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Sprawca jednak zbiegł z miejsca zdarzenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym to największa tragedia jaka może spotkać kierowcę, ofiarę i rodziny jednych i drugich. Większą tragedią jest doprowadzenie do śmierci np. pieszego i ucieczka z miejsca zdarzenia, bez udzielenia pomocy.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Do takiego właśnie zdarzenia doszło ostatnio w miejscowości Lipsko w woj. mazowieckim. 2 września około godziny 20, na 135 km drogi krajowej nr 79 na ul. Spacerowej.

Według wstępnych ustaleń policji jadący od strony Ożarowa pojazd uderzył w idącego drogą mężczyznę, w wyniku czego ten poniósł śmierć. Jednak co gorsza zwłoki znalazł dopiero inny kierowca, który tamtędy przejeżdżał. I to właśnie on powiadomił o wypadku.

Kolejne ustalenia funkcjonariuszy zawęziły jakim samochodem potrącono ofiarę. Był to dostawczy samochódOpel Movano koloru białego. Jednak o ile udało ustalić się markę o model samochodu, o tyle z tożsamością sprawcy już tak łatwo nie poszło.

W związku z tym, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lipsku poszukują świadków tego zdarzenia bądź innych osób, które mogą posiadać informacje na temat tego wypadku i proszą o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku przy ul. Spacerowej 31A lub kontakt telefoniczny.

Tragiczny wypadek na DK nr 15 w okolicach KrotoszynaTragiczny wypadek pod Krotoszynem. Zginęli dziadkowie jadący z wnukiem

Od 17 września wchodzi nowy taryfikator mandatów, który zakłada, że za nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku grozi 15 punktów karnych.

Więcej o: