Elon Musk znów szokuje. Jego zdaniem cywilizacja bez ropy upadnie

Elon Musk, właściciel Tesli i SpaceX, podzielił się swoimi celami biznesowymi na najbliższe tygodnie. Jeszcze przed końcem roku chce umieścić na orbicie statek SpaceX Starship oraz wprowadzić na drogi całkowitą technologię jazdy autonomicznej.

Elon Musk bardzo mocno stawia na autonomiczną technologię w samochodach. Do tego stopnia, że jeszcze przed końcem roku chce udostępnić rozwiązanie na terenie USA w możliwie zaawansowanej formie. Jeśli pozwolą na to przepisy, technologia autonomiczna w Teslach zawita również do Europy.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściciel Tesli i SpaceX podzielił się swoimi przekonaniami na temat transformacji energetycznej. Musk uważa, że na razie nie ma możliwości, żeby całkowicie odejść od paliw kopalnych – w tym ropy naftowej i gazu ziemnego.

Podczas konferencji prasowej w Norwegii powiedział mediom, że jego zdaniem cywilizacja bez paliw kopalnych upadnie, a Norwegia będąca liderem w kwestii elektromobilności powinna kontynuować wiercenia w poszukiwaniu nowych złóż ropy naftowej i gazu.

Zobacz wideo

Elon Musk powiedział również dziennikarzom, że nie ma nic przeciwko energii atomowej. Pod warunkiem, że elektrownia jest dobrze zaprojektowana.

W Unii Europejskiej jest coraz większy problem z cenami energii elektrycznej, ale to nie koniec. Eksperci straszą, że w niedalekiej przyszłości mogą wystąpić okresowe braki w dostawach energii elektrycznej. Na tę chwilę wiadomo, że podwyżki przyspieszą w okresie zimowym. Dlatego ministrowie energii państw europejskich będą debatować w tej sprawie na specjalnym spotkaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.