Rusza kolejny etap remontu autostrady A2. Będą korki i utrudnienia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że kierowcy podróżujący autostradą A2 na łódzkim odcinku mogą już korzystać z nowego węzła. Nie oznacza to jednak końca remontu. Drogowcy ruszają z remontem 6-kilometrowego fragmentu. Szykują się spore utrudnienia.

Remont autostrady A2 w województwie łódzkim wchodzi na kolejny etap. Drogowcy prowadzącą aktualnie prace na północnej jej części w kierunku Poznania. W niedziele rano (28 sierpnia br.) uruchomiono długo oczekiwany węzeł Zgierz, umożliwiający przejazd od strony Łodzi w kierunku Poznania oraz zjazd od Warszawy w stronę Łodzi.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie oznacza to jednak końca utrudnień dla zmotoryzowanych. Prace drogowe wkraczają po prostu w kolejny etap. Właśnie zakończył się remont 7-kilometrowego odcinka biegnącego od 347. do 355. kilometra.

Przedstawiciel GDDKiA poinformował media, że kolejny etap prac remontowych ruszył w poniedziałek 29 sierpnia i spowodował zamknięcie kolejnego fragmentu drogi. Tym razem jest to odcinek o długości 6 kilometrów.

Łódzki odcinek autostrady A2 ułatwia życie kierowcom od 2006 roku. To bardzo intensywnie eksploatowana trasa. Dlatego nie powinna dziwić decyzja o zmianie nawierzchni. Prace remontowe pomiędzy węzłami Emilia i Zgierz ruszyły w 2021. Cała inwestycja, podzielona na kilka etapów powinna zakończyć się we wrześniu bieżącego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.