Autostrada A2. Nowe utrudnienia na wysokości Zgierza

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o kolejnych pracach na autostradzie A2 w kierunku Poznania. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na wysokości Zgierza. Właśnie ruszył kolejny etap remontu nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Emilia i Stryków.

Od ubiegłego tygodnia kierowcy poruszający się autostradą A2 w kierunku Warszawy mogą korzystać z nowego odcinka wyremontowanej nawierzchni pomiędzy węzłami Emilia i Stryków. Teraz przyszedł czas na kolejny etap remontu – na wysokości węzła Zgierz ruszyły prace na jezdni w kierunku Poznania.

Więcej informacji na temat inwestycji drogowych w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dotychczas remontowany był odcinek o długości czterech kilometrów, ale wraz z początkiem tygodnia został wydłużony do ośmiu kilometrów. Już w weekend kierowcy odczuli utrudnienia w ruchu, ponieważ prowadzono prace związane ze zmianą organizacji. Przy okazji demontowano bariery z jezdni północnej i montowano je na jezdni południowej.

Zobacz wideo

Po zmianie organizacji na 8-kilometrowycm odcinku od węzła Stryków do węzła Zgierz ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po wyremontowanym odcinku jezdni południowej (w kierunku Warszawy).

Oprócz tego na samym węźle Zgierz obowiązują ograniczenia ruchu. Kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Łodzi nie mogą skorzystać ze zjazdu. To samo dotyczy kierowców podróżujących z Łodzi w kierunku Poznania. Pozostałe odcinki funkcjonują normalnie, a kierujący mogą skorzystać z sąsiadujących węzłów Emilia lub Stryków.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie prace na odcinku od węzła Stryków do węzła Emilia zakończą się we Wrześniu. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 50 milionów złotych, ale w ramach prac autostrada na tym odcinku zyska nowe warstwy konstrukcyjne: ścieralną i wiążącą. Dodatkowo zostanie zastosowana siatka wzmacniająca drogę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.