Elantra N czy Charger 5.7 Daytona? Wyścig, który nie jest oczywisty [WIDEO]

Dodge czy Hyundai wygra w wyścigu równoległym? Dawniej nie byłoby problemu wskazać zwycięzcę przed startem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Hyundai przebył bardzo długą drogę. Jednak zmiany na przestrzeni lat opłaciły się i taka Elantra N uznawana jest przez niektórych za najlepszy samochód wyczynowy. Jednak czy słusznie?

Zobacz wideo "Stworzony w Europie i dla Europy". Hyundai i30 Fastback N [RECENZJA]

Wyposażona w czterocylindrowy silnik o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem, Elantra N dysponuje 289 KM mocy i 392 Nm momentu obrotowego. Chociaż nie są to wygórowane wartości jak dla samochodu wyczynowego, to poniższy film udowadnia, że Hyundai może zmierzyć się z przeciwnikiem z wyższej kategorii.

 

Sam CarLegion z YouTube mógł zestawić Hyundaia z Golfem GTI lub z Subaru WRX. Jednak zdecydował zestawić go z Dodgem Chargerem 5.7 Daytona – muscle carem z rodowodem.

Patrząc na samą specyfikację można odnieść wrażenie, że Dodge ze swoim silnikiem 5.7 litra V8 z 380 KM mocy i 536 Nm momentu obrotowego jest w stanie zmieść Azjatę. Do tego Amerykanin ma napęd na tył, a jego oponent na przód. Jedynym elementem, który jest na niekorzyść Dodge’a to waga. Waży on 454 kg więcej od Hyundaia.

Pierwszy wyścig z startu z zatrzymanego wygrywa Dodge. Hyundai próbuje, ale musi ustąpić. Podczas drugiego podejścia jest już znacznie lepiej.

Elantra N o wiele lepiej sobie radzi ze startu podczas jazdy. Zdobywa znaczną przewagę nad Dodgem i ostatecznie pokonuje go.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.