Aukcja klasyka. To F40 ma 1000 KM mocy

Ferrari F40 to już klasyk, do którego wielu wzdycha. To Ferrari F40 Competizione jest jeszcze ciekawsze, bo jest zmodyfikowane.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zmodyfikowane samochody nie robią już większego wrażenia. Zmodyfikowane supersamochody są już ciekawsze i przyciągają wzrok, ale modyfikowanie legend? To już poziom, który mało kto chce dotykać. Jednak to Ferrari F40 Competizione wzięto na warsztat.

Zobacz wideo Światowa premiera Ferrari Roma

Nie ma wątpliwości, że ogólnie F40 jest jednym z najważniejszych samochodów w historii gatunku supersamochodów. Nawet egzemplarze z większym przebiegiem mogą sprzedawać się za wielkie sumy. To właśnie sprawia, że ??ten konkretny F40 jest tak wyjątkowy, ponieważ nie tylko jest jedyny w swoim rodzaju, ale może być najmocniejszym modelem na świecie.

Został wyprodukowany w 1989 r. Jednak właściciel po kilku latach zdecydował się zmodyfikować swój pojazd. Zmienił kolor na żółty, zmienił zawieszenie, hamulce i zmodyfikował nadwozie. Wszystko po to, aby można było nim jeździć w wyścigach.

Po ukończeniu samochód był używany w zawodach od 1990 roku, aż do 2006 roku. Pro drodze przeszedł różne modyfikacje. W 2019 roku egzemplarz ten przeszedł serwis, który obejmował testowanie pęknięć zawieszenia, montaż nowych zbiorników paliwa i instalację nowej gaśnicy. Jakiś czas później jego obecny właściciel nabył samochód i wysłał go do Zanasi Group z Maranello.

Zanasi Group to firma, która wykonuje specjalne zamówienia na lakier dla samego Ferrari. Tam F40 został rozebrany i całkowicie przemalowany farbą Grigio Nardo, która widoczna jest na zdjęciach.

W tym samym czasie, auto przeszło kilka napraw i modyfikacji. Dzięki temu osiąga 1000 KM mocy. Co prawda trudno powiedzieć czy to najmocniejsze F40 jakie obecnie jeździ, ale z całą pewnością jedno z nielicznych, które ma tak dużą moc.

W aucie znaleźć można wiele modyfikacji pod wyścigi m.in. fotele wyścigowe, ulepszony spoiler z włókna węglowego, system oprzyrządowania Stack i wiele innych.

Samochód jest wystawiony na sprzedaż prywatnie za pośrednictwem RM Sotheby’s, a cena jest dostępna na żądanie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.