Adam Driver zagra Enzo Ferrari. Powstaje film o legendzie

Ruszyły zdjęcia do filmu o legendzie włoskiej motoryzacji. Główną rolę w produkcji poświęconej Enzo Ferrari zagra Adam Driver. Pierwsze zdjęcia z planu już wyciekły do sieci, a premierę filmu zaplanowano na 2023 rok.

W Holywood ruszyły zdjęcia do produkcji o założycielu marki Ferrari. Główną rolę w filmie zagra Adam Driver, a reżyserem filmu jest Michael Mann, znany z takich motoryzacyjnych produkcji jak „Le Mans 66" czy „Miami Vice".

Więcej ciekawostek na temat motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Scenariusz filmu jest oparty na podstawie książki z 1991 roku o tytule „Enzo Ferrari: człowiek, samochody, wyścigi" autorstwa Brocka Yatesa. Akcja filmu rozpocznie się w 1957 roku. Jest to moment, w którym Enzo Ferrari jest już byłym kierowcą wyścigowym i przeżywa kryzys.

Stworzona przez niego firma, którą budował wraz z żona bankrutuje. W dodatku rodzina Ferrari zmaga się z problemami rodzinnymi i żałobą po śmierci syna Dino, który chorował na dystrofię mięśniową.

W filmie zostanie odtworzony rajd Mille Miglia, w którym postanowił wystąpić Ferrari rzucając na szalę całe swoje dziedzictwo. Sceny do filmu będą kręcone w regionie Emilia Romania we Włoszech, a także w Modenie, która nierozłącznie kojarzy się z włoskimi supersamochodami.

Zobacz wideo

Czterokrotnie nominowany do Oscara reżyser planował ten film już od dwudziestu lat, aż w końcu się udało. Obok Adama Drivera na planie pojawi się Penelope Cruz, która wcieli się w żonę Enzo, Laurę. Linę Lardi, czyli kochankę Enzo zagra Shailene Woodley. Premiera filmu jest zaplanowana na przyszły rok. Przedsięwzięcie jest produkowane za pośrednictwem firmy Moto Productions należącej do Manna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.