Ceny aut używanych w dół? Przynajmniej u jednej z firm zajmującej się komisami

Ceny samochodów używanych w ciągu ostatnich dwóch lat odbiegały od tego do czego byliśmy przyzwyczajeni przed pandemią. Teraz AAA Auto przygotowało rabaty na auta z ich oferty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Pandemia spowodowała coś, czego chyba mało kto się spodziewał – ceny samochodów używanych wystrzeliły. Teraz jednak powoli wracamy do przedpandemicznych realiów i ceny zaczynają spadać.

Zobacz wideo Redakcja Moto.pl próbuje usmażyć jajko na masce samochodu

No może nie wszędzie, ale AURES Holdings, operator sieci centrów samochodów używanych AAA AUTO, po raz pierwszy po okresie pandemii Covid-19, wprowadza rabaty na samochody ze swojej oferty. Letnie obniżki cen dotyczą jednej trzeciej oferowanych samochodów, a ich łączna wartość wynosi około dwóch milionów złotych, co daje średni rabat 1.176 złotych na samochód. Rabaty są reakcją na poprzedni wzrost cen i jego niedawną stagnację.

Patrząc na ostatnie dwa lata ceny używanych aut rosły w tempie 15-20 proc. rocznie. Głównym powodem było zwiększone zainteresowanie samochodami używanymi i brak nowych aut. Jest to przede wszystkim efekt pandemii, która wstrzymała produkcję nowych samochodów, a także ograniczyła podróżowanie komunikacją miejską na rzecz podróżowania samochodami prywatnymi. Wpływ na obecną sytuację ma także zapowiadane przejście na elektromobilność, a jeszcze nowszym wojna w Ukrainie. Wszystkie te czynniki wpłynęły na to, że ceny wystrzeliły i takie rabaty jak oferowane przez AAA Auto mogą przyczynić się, że wiele osób będzie mogło kupić samochód.

Rozbite Ferrari 488 GTB w Derby zaraz po kupnieKolizja to nie wypadek. A auto po kolizji jest bezwypadkowe?

Czas pokaże czy w najbliższym czasie rynek zareaguje i także w ogłoszeniach internetowych pojawią się niższe ceny. Ktoś jednak musi zacząć.

Grupa AURES Holdings w Polsce oferuje ponad 4.000 samochodów w 14 oddziałach sieci centrów samochodowych AAA Auto. W tym roku grupa świętuje 30-lecie działalności na rynku europejskim.

Więcej o: