Samochód uderzył w motocyklistę. Groźny wypadek niedaleko Białowieży

Na drodze wojewódzkiej nr 689 pomiędzy Hajnówką a Białowieżą doszło do groźnego wypadku. Młody kierowca Mitsubishi zajechał drogę jadącemu prawidłowo motocykliście, który uderzył w jego samochód. Kierowca jednośladu został zabrany do szpitala.

Na skrzyżowaniu z drogą, która prowadzi do miejscowości Budy doszło do poważnego wypadku. Kierowca Mitsubishi jadący z od strony Hajnówki nie ustąpił pierwszeństw przejazdy motocykliście, który podążał z Białowieży. Doszło do bardzo poważnego wypadku.

Więcej informacji na temat wydarzeń na polskich drogach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podlaska policja przyjęła kilka minut przed godziną 13 zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 689 pomiędzy Hajnówką i Białowieżą. Chodziło o skrzyżowanie z drogą prowadzącą do miejscowości Budy.

Policjanci ustalili na miejscu, że 21-letni kierowca Mitsubishi jadący od strony Hajnówki podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo od strony Białowieży 46-letniemu motocykliście. Funkcjonariusze przebadali obu kierowców alkomatem - byli trzeźwi. Ruch w miejscu wypadku przez kilka godzin odbywał się wahadłowo. Motocyklista trafił do szpitala. Jego dalsze losy są nieznane.

Jazda z nogami na desce rozdzielczej może skończyć się tragicznieBeztroska Doroty Gardias mogła zakończyć się kalectwem jej córki. Wyjaśniamy dlaczego

Kierowca, który spowodował to zdarzenie otrzymał surowy mandat. Od 1 stycznia 2022 roku podstawowa stawka wzrosła do 1000 zł. Tę kwestię reguluje art. 86 par. 1 ustawy Kodeks wykroczeń. Do tego dochodzi jeszcze tzw. zbieg zdarzeń. Kierowca dostaje karę za spowodowywanie zagrożenia oraz wykroczenie stanowiące znamię zagrożenia. W tym przypadku dochodzi jeszcze 300 złotych za wymuszenie pierwszeństwa.

Więcej o: