Czy Corolla Cross będzie bestsellerem? Na to wygląda

Toyota chwali się, że Corolla Cross została zamówiona w Polsce w ilości ponad 600 sztuk w przeciągu trzech tygodni. Może to być nowy bestseller.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota Corolla to najpopularniejszy model na polskim rynku. Jak się okazuje jednak, wyższa odmiana również przypadła do gustu polskim klientom.

Zobacz wideo W momencie wprowadzenia do sprzedaży wyglądała jak pojazd z przyszłości. Recenzujemy toyotę C-HR

Corolla Cross dołącza do gamy pięciu SUV-ów i crossoverów Toyoty reprezentujących wszystkie segmenty – od najmniejszego Aygo X po 7-osobowego Highlandera. Corolla Cross daje możliwość wyboru trzech wersji wyposażenia i trzech dodatkowych pakietów.

Ponad 45 proc. zamówień na Corollę Cross dotyczy samochodów z napędem na cztery koła. Nowy model to pierwsza Corolla, w której jest dostępny inteligentny napęd AWD-i, sprawdzony w innych SUV-ach Toyoty.

W Corolli Cross zastosowano układ hybrydowy piątej generacji z silnikiem 2,0 l o łącznej mocy 197 KM. Za osiągi w trybie EV odpowiada silnik elektryczny o mocy 113 KM i 206 Nm momentu obrotowego. Dodatkowy elektryczny silnik montowany przy tylnej osi o mocy 41 KM jest dołączany automatycznie. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy.

Ponad 80 proc. zamówionych samochodów jest w najwyższej wersji Premiere Edition, która obok dostępnych w standardzie cyfrowych zegarów, systemów bezpieczeństwa czynnego najnowszej, trzeciej generacji Toyota T-MATE oraz systemu multimedialnego Toyota Smart Connect z ekranem HD 10,5 cala i nawigacją online, zawiera także skórzaną tapicerkę z perforacją, kamerę 360 stopni, otwierane bezdotykowo, elektryczne drzwi bagażnika i asystenta parkowania Toyota Teammate uruchamianego zdalnie przez telefon. Jej wyposażenie można uzupełnić o panoramiczny dach. Corolla Cross Premiere Edition kosztuje 173.300 zł, a z napędem AWD-i 183.200 zł.

Ceny Corolli Cross zaczynają się od 142.800 zł Samochód trafi do pierwszych klientów jesienią 2022 roku, a obecnie przyjmowane są zamówienia w ramach przedsprzedaży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.