Toyota Land Cruiser w nowej wersji. Nazywa się Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser od 70 lat cieszy się reputacją niezrównanego samochodu terenowego, który poradzi sobie w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. To właśnie legendarne możliwości off-roadowe były inspiracją do stworzenia specjalnej wersji Matt Black Edition.

Toyota Land Cruiser w pierwszej wersji pojawiła się w 1954 r. Jej powstanie związane było z zapotrzebowaniem wojska na auto o dużej mocy i zdolności do jazdy terenowej. Chociaż szybko pojawiło się także w ofercie dla użytkowników cywilnych, to dopiero Toyota Land Cruiser J55 zaprezentowana w 1967 r. dorównywała ówczesnemu poziomowi komfortu oczekiwanego od aut osobowych. Kolejne wprowadzane generacje pojawiały się jako projekty idące w kierunku zwiększenia komfortu oraz ekskluzywności.

Najnowsza Toyota Land Cruiser Matt Black Edition wyróżnia się detalami nadwozia w kolorze matowo czarnym, które podkreślają mocny charakter auta. Z przodu czarny matowy lakier zdobi kratkę osłony chłodnicy i ramkę wokół niej oraz oprawki nad przednimi światłami i wokół świateł przeciwmgielnych. W tym samym kolorze są także boczne stopnie, relingi dachowe, wykończenie klapy bagażnika, obudowy lusterek bocznych i 18-calowe felgi aluminiowe.

Luksusowe wykończenie wnętrza podkreślają dwie nowe skórzane tapicerki do wyboru. Oparcia i siedziska foteli są pokryte czarną skórą, z którą kontrastują szare lub brązowe skórzane wstawki na bocznych podparciach.

W pojeździe pod maską pracuje turbodoładowany, czterocylindrowy silnik wysokoprężny D-4D o pojemności 2.8 litra i mocy 204 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, która przekazuje napęd na cztery koła. Do dyspozycji jest reduktor i blokada dyferencjałów. Blokada mechanizmów różnicowych pozwala na rozdział momentu obrotowego między obie osie od 50:50 do 30:70. O optymalną przyczepność w trudnych warunkach dba również aktywna kontrola trakcji, asystent kontroli zjazdu oraz system zmiennej sztywności stabilizatorów. Prędkość maksymalna terenówki wynosi 175 km/h. 

Specjalna Land Cruiser Matt Black Edition trafi do sprzedaży na przełomie roku. W Polsce odmiana ta będzie dostępna jako wersja Executive, której cena rozpoczyna się od 339 000 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.