Totalna demolka nowego samochodu. Kosztowny błąd kierowcy ciężarówki

To z pewnością nie był łatwy dzień dla kierowcy ciężarówki transportującego nowiutkie Jeepy prosto do salonu. Nie zmieścił się pod jednym z mostów w Detroit i całkowicie zmasakrował jeden z samochodów.

Kierowcy ciężarówek powinni dokładnie wiedzieć, jaka jest wysokość pojazdu, którym jadą. To istotna informacja w sytuacji, gdy po drodze będą musieli korzystać z tuneli lub przejeżdżać pod mostami i wiaduktami, które mają ograniczony prześwit. Pewien kierowca ciężarówki boleśnie przekonał się o swoim niedopatrzeniu.

Więcej ciekawych historii motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do zdarzenia doszło na drodze I-375 w Detroit. Kierowca ciężarówki próbował przejechać pod wiaduktem Lafayette, ale chyba zapomniał, że jego samochód wraz z ładunkiem jest wyższy nić 4,37 metra - tyle wynosiła dozwolona wysokość samochodu zaznaczona na znakach.

Zobacz wideo

Gdy rozpędzona ciężarówka próbowała przejechać pod wiaduktem, jeden z samochodów (Jeep Wagoneer) znajdujący się na górnej platformie uderzył w przeszkodę. Siła była tak mocna, że samochód spadł z naczepy i wyglądał, jakby w jego wnętrzu wybuchła bomba - jego dach i wszystkie szyby były totalnie pokiereszowane. Patrząc na zdjęcia prezentujące stan samochodu można wywnioskować, że nadaje się już wyłącznie na złom.

Zniszczone drzewa w okolicach dworca PKS w LublinieBurza zniszczyła samochód. Co z odszkodowaniem? Nawet AC nie daje pewności

Na zdjęciach widać jeszcze ciężarówkę stojącą na poboczu drogi. Prawdopodobnie był to jedyny samochód uszkodzony podczas przejazdu pod mostem. Cały transport był z pewnością ubezpieczony, ale w dobie wydłużonego oczekiwania na nowe samochody, przyszły właściciel Jeepa Wagoneera z pewnością nie będzie ucieszony wieścią, że jego samochód został skasowany przez wiadukt.

Więcej o: