Cadillac świętuje sukces wyścigowy. Z tej okazji powstał CT4-V Blackwing Track Edition

CT4-V Blackwing jest już i tak wyjątkowy dzięki silnikowi. Jednak Cadillac nie zwalnia i prezentuje wersje Track Edition.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Cadillac świętuje sukcesy na najbardziej kultowych torach wyścigowych w Ameryce Północnej. Z tej okazji przygotował trzy specjalne edycje modelu CT4-V Blackwing w wersji Track Edition. Trzy odmiany to: Sebring IMSA Edition, Watkins Glen IMSA Edition i Road Atlanta IMSA Edition.

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

Pod maską tego auta znajduje się silnik V6 3.6 L z podwójnym turbodoładowaniem, który produkuje 479 KM mocy i 603 Nm momentu obrotowego.

Watkins Glen IMSA Edition będzie pierwszym, który pojawi się, ponieważ produkcja ma się odbyć między październikiem a grudniem. Nadwozie ma kolor Electric Blue, które jest inspirowane jasnoniebieskimi poręczami otaczającymi Watkins Glen. Wewnątrz kupujący znajdą czarne wnętrze z akcentami Signet lub Sky Cool Grey.

Sebring IMSA Edition pojawi się w styczniu 2023 roku z kolorem nadwozia Maverick Noir Frost z zaciskami hamulcowymi Tech Bronze i naklejką w kształcie toru na tylnej szybie. Kupujący znajdzie również czarne wnętrze z akcentami Signet lub Sky Cool Grey.

I wreszcie Road Atlanta IMSA Edition, która ma wejść do produkcji w lutym. Z zewnątrz dostępny będzie w kolorze Rift z zaciskami hamulcowymi Edge Red oraz nakładkami na lusterka Radiant Red i czerwonymi akcentami na bocznych listwach. Kupujący znajdzie również naklejkę w kształcie toru, a także czarne wnętrze z akcentami Adrenaline Red lub Sky Cool Grey.

Oprócz wyżej wymienionych elementów, każdy z pojazdów wyposażony będzie w pakiet Carbon 1 i 2, którą dokładają np. przedni splitter czy tylny spojler. Inne ważne elementy to emblematy Cadillac Racing Mondrian oraz logo IMSA.

Wewnątrz kupujący znajdą specjalne listwy progowe, tabliczkę z numerem pojazdu na kierownicy i podparcia fotela kierowcy z włókna węglowego. Edycje specjalne na wyposażeniu mają również sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

Każda odmiana będzie ograniczona do 99 sztuk.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.