Przyspieszył na widok żółtego i dwa razy zaliczył czerwone. Policjanci byli tuż za nim

Niestosowanie się do sygnałów świetlnych jest jednym z poważniejszych wykroczeń. O tym, że nie opłaca się przyspieszać na widok pomarańczowego światła, przekonał się kierowca z Dolnego Śląska. Pod okiem policjantów dwa razy przeskoczył na czerwonym.

Niestosowanie się do sygnałów świetlnych jest wykroczeniem. Zgodnie z taryfikatorem mandat za przejazd na czerwonym świetle wynosi 500 zł i 6 punktów karnych dopisanych do konta kierowcy. W skrajnych przypadkach, policjanci mogą uznać zachowanie kierowcy za tworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a wówczas wartość mandatu to minimum 1000 zł.

Policjanci z wrocławskiej grupy Speed przyłapali na gorącym uczynku kierowcę, który kompletnie ignorował wskazania sygnalizacji świetlnej. Na jednym ze skrzyżowań w Mirkowie, na widok zmiany cyklu świetlnego, zmotoryzowany zamiast zwolnić i się zatrzymać - dodał gazu i przejechał dwa razy na czerwonych światłach.

Zobacz wideo

Funkcjonariusze jadący tuż za piratem drogowym natychmiast zareagowali na widok niebezpiecznych wyczynów kierowcy Volvo i dokonali zatrzymania. Osobowym autem jechał 27-letni mieszkaniec gminy Długołęka. Policjanci udokumentowali zdarzenie wideorejestratorem zainstalowanym w nieoznakowanym radiowozie, a film udostępnili w sieci ku przestrodze. 27-latek tłumaczył mundurowym, że spieszy się do pracy.

Motocykl może się przeciskać między autami? Prawo jest proste i kierowcom się nie podoba Motocykl może się przeciskać między autami? Prawo jest proste i kierowcom się nie podoba

Zignorowanie zmiany cyklu świetlnego podyktowane pośpiechem okazało się kosztowną decyzją. Policjanci interwencję zakończyli postępowaniem mandatowym. Za dwukrotne zignorowanie czerwonego światła na mężczyznę nałożono grzywnę w kwocie 1000 zł, a jego konto zasiliło 12 punktów karnych.

Dolnośląscy policjanci przypominają w apelu wystosowanym do zmotoryzowanych, że nie tylko nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach, ale również niebezpieczne zachowania, do jakich m.in. należy przejazd na czerwonym świetle.

Więcej o: