Policja otrzyma nowe radiowozy. Będą nieoznakowane i elektryczne

Już niebawem flota policyjnych radiowozów wzbogaci się o kolejne samochody elektryczne. Fundacja Enea przekaże na rzecz funkcjonariuszy pięć nieoznakowanych egzemplarzy Opla Corsy-e, które będą wspomagać codzienną służbę. Do jakich miast trafią?

W służbie polskiej policji jeździ już sporo elektrycznych samochodów. Na polskich ulicach można spotkać takie modele jak Hyundai Kona czy Nissan Leaf. Jednak do tej pory wszystkie samochody posiadały specjalne oznakowanie, a tym razem policyjna flotę zasilą nieoznakowane samochody elektryczne.

Więcej informacji na temat polskiej policji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Fundacja Enea postanowiła przekazać nieodpłatnie pięć samochodów elektrycznych na rzecz policji. Ople Corsa -e trafią do funkcjonariuszy w Poznaniu, Tucholi, Wałczu, Gryfinie i Strzelnie. Pierwszy radiowóz trafił już w ręce policjantów z komisariatu Poznań-Grunwald i będzie wykorzystywany jako pojazd wsparcia operacyjnego.

Nowe oznakowanie radiowozów polskiej policjiNowe radiowozy w pełnej krasie. Są jak choinki, mają po 30 LED-ów

Elektromobilność jest jednym z ważnych dla nas kierunków rozwoju. W naszej pracy pojazdy są jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do tego, żeby szybko i skutecznie działać. Radiowozy z napędem elektrycznym to także czystsze powietrze w centrach dużych miast. 

- powiedział Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Policjanci ze stolicy Wielkopolski mogą korzystać z ładowarki znajdującej się na terenie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga, ale docelowo kolejna ładowarka trafi również na Grunwald.

Zobacz wideo

Elektryczne radiowozy są wyposażone w silnik elektryczny o mocy 136 KM i akumulatory o pojemności 50 kWh. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu podawany przez producenta to 330 kilometrów.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego każde działanie zmierzające do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, a także wspierające instytucje zaufania publicznego, do których należy właśnie Policja, jest dla nas niezwykle istotne

- powiedział Paweł Majewski prezes spółki Enea S.A. Celem akcji jest promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Więcej o: