Masz kartę? Od 1 lipca bardzo ważna zmiana zasad wakacyjnego rabatu na paliwo

Wakacyjna promocja na stacjach Orlenu pozwala zaoszczędzić nawet 40 groszy na litrze paliwa. Przez pierwsze dni z rabatu mogli korzystać wyłącznie posiadacze aplikacji Vitay. Od 1 lipca wchodzą zmiany, które pozwolą skorzystać z promocji pozostałej grupie klientów. Sprawdzamy, jakie warunki trzeba spełnić.

Do tej pory posiadacze plastikowych kart Vitay wystawianych przez Orlen nie mogli skorzystać z promocji w łatwy sposób, jeśli nie korzystali z aplikacji. Letnia promocja Orlenu wystartowała 27 czerwca br., ale początkowo była dostępna dla zawężonej grupy klientów.

Więcej informacji na temat cen paliw znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Cała procedura była bardzo skomplikowana. Najpierw trzeba było się zalogować na konto w programie partnerskim Orlenu, a następnie wydrukować kupon lub zrobić zdjęcie kodu kreskowego lub. Taki dokument był potrzebny przy kasie, żeby naliczyć rabat.

Na szczęście już od 1 lipca cała procedura zostanie mocno uproszczona. Klienci nie będą musieli aktywować kuponów i drukować ich. Wystarczy, że przy kasie zaprezentują kartę Vitay bez konieczności używania aplikacji. Jeśli na koncie będą aktywne kupony, promocja na paliwo zostanie naliczona.

Zobacz wideo

Orlen docelowo zamierza odejść od korzystania z plastikowych kart na rzecz aplikacji, która jest wygodniejsza w użytkowaniu. Dlatego w pierwszym okresie trwania promocji priorytetem była aplikacja dostępna na smartfony.

Jednym z poważniejszych ograniczeń związanych z akcją promocyjną na Orlenie jest wyłączenie z promocji LPG (autogazu). Warto pamiętać, że regulamin promocji przewiduje, że benzynę lub olej napędowy można zatankować wyłącznie do baku pojazdu. Promocja nie obejmuje paliwa zatankowanego do pojemników innych niż bak, czyli kanistrów, beczek, butelek.

Wakacyjna promocja na stacjach Orlen pozwala zaoszczędzić 30 groszy na litrze benzyny bezołowiowej lub oleju napędowego. Pod warunkiem, że maksymalne jednorazowe tankowanie ograniczy się do 50 litrów. Posiadacze Karty Dużej Rodziny dostaną wyższy rabat – 40 groszy na litrze.

Promocja obowiązująca do końca sierpnia pozwala zatankować trzykrotnie, a więc maksymalnie 150 litrów miesięcznie. Kolejna możliwość tańszego tankowania będzie dostępna w sierpniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.