Kierowcy pojadą szybciej autostradą A1. Ważny węzeł jest już gotowy

Właśnie zakończono prace na odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe. W tym miejscu znajduje się łącznica trasy A1 z S8 na odcinku Warszawa - Łódź. Wraz z początkiem wakacji kierowcy będą mogli jechać z maksymalną, autostradową prędkością na kolejnych odcinkach A1.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu prac na blisko 16-kilometrowym odcinku autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe. W związku z tym zostanie przekazana do ruchu łącznica Warszawa – Łódź na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, która połączy A1 z drogą ekspresową S8. To sprawi, że węzeł uzyska docelową funkcjonalność.

Więcej informacji na temat inwestycji drogowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do tej pory kierowcy mogli przejechać z Warszawy i Łodzi wyłącznie w kierunku Katowic. Natomiast z południa można było wybrać dwa kierunki – Łódź lub Warszawę.

Obecnie węzeł zyskał dwie dodatkowe relacje - z Łodzi do Warszawy, którą udostępniliśmy ponad pół roku temu, oraz z Warszawy w stronę Łodzi. To bardzo istotna i pożądana zmiana dla kierowców jadących drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Łodzi i Gdańska. Oznacza ona, że nie będą już musieli dojeżdżać do kolejnego węzła - Piotrków Trybunalski Południe – aby tam zawrócić i pojechać na północ. Teraz w kierunku Łodzi i Gdańska będą mogli skręcić już na węźle Piotrków Trybunalski Zachód

- powiedział rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski. Natomiast już od piątku (24 czerwca 2022 r.) kierowcy będą mogli poruszać się z maksymalną, autostradową prędkością, czyli 140 km/h na dwóch odcinkach autostrady A1 w województwie łódzkim – odcinku "A" między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe, a także odcinku "D" - od Radomska do granicy województwa śląskiego.

Brakujący, 24-kilometrowy odcinek autostrady A1 Piotrków Trybunalski Południe – Kamieńsk jest aktualnie w realizacji. Według informacji dostępnych na stronie GDDKiA zostanie zakończony jeszcze w tym roku.

Zobacz wideo Nowe czy używane? My pytamy, Polacy odpowiadają

Województwo łódzkie zyskało kolejne 23 kilometry autostrady, po której można jechać z prędkością 140 km/h. Następnych zmian można się spodziewać już w połowie wakacji. Będą dotyczyć odcinka "C" między Kamieńskiem i Radomskiem.

Od 24 czerwca autostrada A1 będzie liczyć 174 kilometry od Radomska aż do granicy z Republiką Czeską. Jadąc do Gdańska, już od Piotrkowa Trybunalskiego przez 350 kilometrów będzie można się poruszać z maksymalną prędkością.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.