Tak teraz będą wyglądały wszystkie Dacie. Nowy znaczek to nie jedyna zmiana

Dacia swój nowy logotyp pokazała już jakiś czas temu, ale to dzisiaj zaprezentowano wszystkie samochody z odświeżonym wyglądem. I zapowiedziano kilka zmian.

W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć, jakimi pochwalił się dzisiaj rumuński producent. Dacia jest gotowa na rewolucję i zmiany, a nowy wygląd to pierwsze co zauważamy. Zupełnie nowy logotyp trafi do wszystkich samochodów producenta. Od Sandero po Dustera i Joggera. Więcej informacji o premierach w motoryzacji znajdziesz na stronie głównej gazety.pl.

Zobacz wideo Odzyskali eleganckiego sedana kilkanaście godzin po kradzieży

Nowe logo i kolory

Nowy logotyp to połączenie liter D oraz C. Emblemat nazywa się Dacia Link i ma symbolizować "więzi zaufania między Dacią a jej klientami". Trafi nie tylko na przód, ale też m.in. na kołpaki kół oraz interfejs systemu multimedialnego. Z kolei z tyłu i na kierownicy nowe Dacie będą miały stylizowany napis "Dacia". Producent i tutaj wyjaśnia jego znaczenie - litery z minimalistycznym designem symbolizują ducha marki, czyli "solidność i to co najważniejsze".

Do palety kolorów zostaną dodane nowe pozycje, a zdecydowanie najważniejszą z nich będzie Lichen Khaki. To właśnie w tym kolorze Dacie pozują do premierowych zdjęć prasowych. Odcień inspirowany jest naturą.

Zmiany w ofercie

Kolejny krok to uproszczenie oferty, by była jak najbardziej przejrzysta. Już niedługo w cennikach pojawią się nowe pozycje:

Essential to wersja najbardziej przystępna. Expression to nowe serce gamy. Journey to wersja najlepiej wyposażona z Extrême, bardziej terenową.

Ile kosztują nowe Dacie?

Weszliśmy na stronę producenta, żeby sprawdzić, jak wycenione będą nowe modele, ale trzeba dać marce jeszcze chwilę. Po przeklikaniu się i próbie wejścia w nowy cennik wyskoczył taki komunikat:

Nowy cennik DaciiNowy cennik Dacii fot. zrzut ekranu ze strony producenta

Co oczywiście nie oznacza, że nie da się na stronie znaleźć konkretnych cen. Poniżej wypisaliśmy aktualne wyjściowe ceny. Możliwe, że wraz z uproszczeniem oferty trochę się zmienią:

  • Dacia Sandero Access - od 48 500 złotych. Sandero w wersji Essential, o której wspomniano w komunikacie dotyczącym zmian w marce kosztuje wyjściowo 53 900 zł.
  • Bazowa Dacia Duster Essential kosztuje 66 600 złotych z silnikiem TCe 90 4x2 i 68 900 złotych, jeśli zdecydujemy się na fabryczną instalację LPG. Taka wersja silnikowa nazywa się ECO-G 100 4x2.
  • Większa Dacia Jogger Essential kosztuje 72 700 zł za ECO-G 100 lub 74 700 zł za TC 110.
  • Na stronie widnieje jeszcze elektryczna Dacia Spring (od 89 400 zł) i praktyczna Lodgy (79 300 zł).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.