GR Corolla jest ostra. Jest jednak jeszcze ostrzejsza wersja, stworzona pod prezesa firmy

Jeśli jesteś prezesem takiej firmy jak Toyota i lubisz się ścigać, to możesz również zlecić specjalną wersja swojego nowego sportowego samochodu. Tak właśnie zrobiono w Toyocie i stworzono Morizo Edition.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota GR Corolla, to nowy hot hatch, który zadebiutował w Japonii i USA. Powstał przy współpracy z TOYOTA GAZOO Racing. Jednak to nie ostatnie słowo tego producenta przy tym modelu. Zaprezentowano bardziej sportową odmianę, która zyskuje nazwę Morizo Edition.

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe? [RECENZJA]

Można się zastanawiać skąd to Morizo? Ano stąd, że firmuje je prezes firmy Akio Toyoda, który jest entuzjastą sportowych aut i jako Morizo chętnie startuje w rajdach i wyścigach. W tym sezonie testuje w wyścigach GR Corollę z wodorowym silnikiem.

Pod maską GR Corolli Morizo Edition pracuje ten sam turbodoładowany 1,6-litrowy silnik G16E-GTS o trzech cylindrach, którego moment obrotowy został zwiększony do 400 Nm zamiast 370 Nm, osiąganych w zakresie od 3 250 do 4 600 obr./min. Moc silnika nie została zmieniona i wynosi 304 KM.

Zmiany wprowadzono natomiast w sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, w której to skrócono przełożenia, co umożliwia lepsze przyspieszenie. Specjaliści Toyoty zmniejszyli także masę auta do 1445 kg, usuwając tylne siedzenia i głośniki, regulację okien z tyłu oraz wycieraczkę tylnej szyby.

W GR Corolli Morizo Edition zastosowano jednorurowe amortyzatory oraz 18-calowe kute felg aluminiowe o 10 szprychach. Auto porusza się na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 w rozmiarze 245/40, szerszych o 10 mm i o lepszej przyczepności niż standardowe opony Pilot Sport 4. Przedni pas zyskał funkcjonalne kanały chłodzące przednie hamulce.

Morizo Edition jest dostępny z nowym matowym lakierem Matte Steel, a na przedniej szybie widnieje autograf Morizo.

Jak zatem widać, jeśli jesteś prezesem firmy motoryzacyjnej, to nawet samochód mogą pod ciebie przygotować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.